Build-A-Bear Ankara Kentpark AVM’de

Build –A- Bear, Mall of İstanbul ve Capitol’den sonra Ankara Kentpark AVM’de 3.mağazasıyla hizmet vermeye başladı. Build A Bear’ın mağaza donanımı Üçge tarafından gerçekleştirildi.

Build A Bear’ın kurucusu Maxine Clark perakende sektörünün gerçek yenilikçilerinden biridir. Onun başarılı perakendecilik kariyeri boyunca gelişmekte olan perakendecilik ve mağazacılık akımlarını tespit edebilme yeteneği ve Amerikan tüketicisinin isteklerini kavraması; büyük mağazalar, indirimli satış mağazaları ve tek tip ürün satan mağazalar dahil perakendeciliğin liderleri için büyüme kaydetmesini sağlamıştır. 1997 yılında peluş oyuncak temalı perakende-eğlence şirketi olan Build-A-Bear Workshop ® markasını kurmuştur. Günümüzde, ABD, Porto Riko, Kanada, İngiltere ve İrlanda’da bulunan şirketin sahibi olduğu mağazalar ile Avrupa, Asya, Avustralya, Afrika, Meksika ve Orta Doğu’daki franchise mağazaları dahil dünya çapında 400’ü aşkın Build-A-Bear Workshop mağazası bulunmaktadır.

Build-A-Bear Workshop Türkiye’nin franchise haklarını satın alan Horizon Oyuncak A.Ş. ise kendi alanlarında başarılı işlere imza atmış 3 firmanın ortak kuruluşudur. Deniz elektroniği sektöründe 1976 yılından bu yana hizmet vermekte olan Özsay Group, perakende sektöründe faaliyet gösteren kozmetik perakende zinciri Cosmo Home ve Build-A-Bear GULF ( Körfez Arap ülkeleri) frenchise sahibi Al Jaidah Company şirketlerinin güçlerini birleştirmesiyle kurulmuştur.