DOSAB’da “Diksiyon ve Hitabet” Semineri

İzgören Akademi ve ÜÇGE işbirliği ile 2012 yılından bu yana düzenlenen “Kültür Günleri”’nin son etkinliği DOSABSİAD işbirliği ile gerçekleştirildi.

DOSABSİAD Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen ve eğitmen Veysel Sami Berikan tarafından verilen “Diksiyon ve Hitabet” seminerine Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren firmaların temsilcileri, yöneticileri ve çalışanları katılım gösterdi.

Seminerin açılışında konuşan DOSABSİAD Başkan Yardımcısı İbrahim Öztürk, Kültür Günleri kapsamında gerçekleştirdikleri eğitimlere bir yenisini ekledikleri için mutlu olduklarını belirterek, “Toplumsal yaşamda her gün gerek iş ortamında gerek özel yaşantımızda pek çok kişiyle iletişim halindeyiz. Bu iletişimin büyük bir bölümünü de sözlü olarak gerçekleştiriyoruz. Bu aşamada ifade etmek istediklerimizi doğru bir şekilde anlatabilmek ve kelimelerin doğru kullanımında düzgün konuşmanın cümle içindeki vurguların doğru yapılabilmesinin önemi ortaya çıkıyor. Bu açıdan bugünkü seminerimiz çok önemli” dedi.

 

Öztürk’ün konuşmasının ardından İzgören Akademi Eğitmeni Veysel Sami Berikan diksiyon, diksiyonun temel kuralları, topluluk ve şahıs karşısında konuşurken dikkat edilmesi gerekenler, diyafram ve soluğun konuşma için etkin duruma getirilmesi, beden dilinin doğru kullanımı konularında eğitim verdi.

 

Seminerin sonunda organizasyona sponsor olan Üçge tarafından Eğitmen Veysel Sami Berikan’a teşekkür plaketi takdim edildi.