Üçge EuroShop 2014’e iz bıraktı

Üçge Grup şirketleri, binlerce ziyaretçi ağırladığı 400 metrekarelik standı ve fuar alanında düzenlediği “Alışveriş Hayattır” temalı karikatür sergisi ile fuara iz bıraktı.

Almanya’nın Duesseldorf kentinde düzenlenen ve uluslararası perakende sektörünün en kapsamlı fuarlarından biri olan Euroshop’a katılan ilk Türk firması olma unvanını taşıyan Üçge, EuroShop 2014’te, 16-20 Şubat tarihleri arasında, yönetici ve uzmanlarından oluşan 37 kişilik ekibiyle başarılı bir fuar dönemini geride bıraktı.

77 Türk Firması Duesseldorf’taydı
Bu yıl 77 Türk firmasının katılım gösterdiği ve 57 ülkeden 2 bin 226 katılımcı firmaya ev sahipliği yapan EuroShop; EuroSales, POS-Pazarlaması EuroCIS, Görsel Pazarlama ve Mağazacılık, EuroConcept, Mağaza Dizaynı, Aydınlatma, Soğutma Mobilya ve Soğutma Sistemleri, Mimarlık ve Mağaza Tasarımı, Euroexpo, İnşaat, Tasarım alanlarında Pazar liderlerini bir araya getirdi.

Ziyaretçiler EuroShop 2014’te, önemli mağaza örneklerine, yenilikçi aydınlatma kavramlarına, yaratıcı tasarım fikirlerine, enerji tasarruflu aydınlatma sistemlerine, gelişmiş soğutma sistemlerine, olağanüstü malzemeler ile alışveriş deneyimi evrimlerine, en son teknoloji web-mobil işletmeler gibi farklı kanallardaki çözümlere tanıklık etti.

EuroShop 2014, 109 bin kişiyi ağırladı
Messe Düsseldorf Genel Müdür Yardımcısı Hans Werner Reinhard, “2011 ve önceki yıllardaki tüm rekorlar, özellikle uluslararası düzeyde karar verici ticari ziyaretçilerin artmasından çok mutluyuz. EuroShop ziyaretçilerin üçte ikisi Almanya dışından fuara katıldı. Kuzey, Orta ve Güney Amerika’nın yanı sıra tüm Asya bölgesinden, Brezilya, Kolombiya, Kanada, ABD ve Çin gibi ülkelerdeki büyük perakende zincirlerinden heyetler EuroShop’u ziyaret etti. EuroShop, toplam 110 ülkeden 109 binin üzerinde kişi tarafından ziyaret edildi. Avrupa ülkeleri açısından, bu sene Baltık bölgesi ve Rusya Federasyonu gibi doğu ülkelerinden de daha fazla ticaret ziyaretçi Düsseldorf’taydı. Tüm EuroShop ziyaretçilerinin yüzde 73’ü şirketlerinin karar alma süreçlerinde etkili yöneticilerdi” diye konuştu.

EHI Perakende Enstitüsü CEO’su ve EuroShop Katılımcı İstişare Konseyi Başkanı Michael Gerling ise “EuroShop’a katılan ziyaretçilerin yüzde 40’tan fazlası önümüzdeki iki yıl içinde somut yatırım projelerini hayata geçirecek olan firmalar… Yeni tedarikçi ve iş ortağı aramak için ve özellikle yenilikler hakkında bilgi edinmek için geldikleri EuroShop deneyimlerini de kullanacaklar” diye konuştu.

Bir sonraki EuroShop 5 – 9 Mart 2017 tarihleri arasında yapılacak. Düsseldorf, her yıl olduğu gibi 24-26 Şubat 2015 tarihleri arasında EuroCIS fuarına ev sahipliği yapacak.

Alışveriş Hayattır
Üçge’nin geçtiğimiz yıl ikincisini düzenlediği uluslararası karikatür yarışması sergisi, Duesseldorf’ta dünya perakendecileriyle buluştu. “Alışveriş Hayattır” temasıyla düzenlenen ve 52 ülkeden 289 karikatüristin 707 eserle katıldığı yarışmada dereceye giren eserler, Üçge A.Ş. – Messe Duesseldorf işbirliğiyle, Euroshop 2014 boyunca fuar alanında sergilendi. Üçge 2’nci Uluslar arası Karikatür Yarışması Sergisi, dünyanın dört bir yanından gelen binlerce ziyaretçi tarafından büyük ilgi gördü.