ÜÇGE Geleceğin Mühendislerini Ağırladı

Uludağ Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Topluluğu (EMSAZ), bu yıl 10.sunu gerçekleştireceği Endüstri Mühendisliği ve Sanayi Zirvesi’nde Türkiye’nin dört bir yanındaki geleceğin endüstri mühendislerini sanayi ile buluşturuyor.

Endüstri Mühendisliği Ve Sanayi Zirvesi başta Endüstri Mühendisliği öğrencileri olmak üzere tüm üniversite öğrencilerini ve çeşitli alanlarda birçok iş çevresini bir araya getirecek. Geçen yıl 35 üniversiteden yaklaşık 750 kişi katılımcı ile gerçekleşen organizasyona bu sene yine 750 kişinin katılımı bekleniyor. Zirve kapsamında düzenlenecek seminer, eğitim, teknik gezi ve workshoplarla öğrencilerin akademik açıdan bilgilenmeleri, iş çevresiyle olan bağlantılarını güçlendirmeleri, sosyal ve kültürel yönden kaynaşmaları hedefleniyor.

Geleceğin Mühendisleri ÜÇGE’de
Zirve programı kapsamında EMSAZ Topluluğu, ÜÇGE BOSB ana fabrikasında düzenlenen Teknik Gezi ile perakende sektörü hakkında bilgi aldılar, mağaza ekipmanları ve raf sistemleri alanındaki en ileri teknolojiyi yakından incelediler.

Zirvede Eurometall Genel Yönetmeni Oğuz Vardar, Perakende Sektöründeki Teknolojik Gelişmeleri aktaracak.

Uludağ Üniversitesi Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde düzenlenecek zirvede bu sene “Çizginin Ötesinde” ana temasıyla iki panel gerçekleştirilecek.Oturum Başkanlığını Prof. Dr. Erdal EMEL’in yapacağı “Teknolojik Dönüşümler” panelinde konuşmacı olarak Turkcell Teknoloji Mobil İnternet Çözümleri Müdürü Ozan Sağlam, ModelSenden.com Kurucusu Okan Nahit ve Eurometall Genel Yönetmeni Oğuz Vardar yer alacak.

Oturum Başkanlığını Prof. Dr. Bilçin TAK MEYDAN’ın yapacağı “Bireysel Pazarlama” panelinde ise konuşmacı olarak Samsung Türkiye Digital Görüntüleme Ürün Grubu Satış ve Pazarlama Müdürü Cenk Güler, Yemek.com Ürün Müdürü Batuhan Apaydın, Pazarlamasyon.com un Kurucusu Necip Murat, CRM Uzmanı ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Akademisyen Uğur Özmen yer alacak.

Zirve boyunca düzenlenecek eğitim ve workshoplar kapsamında; ÜLKER’den Serkan Atlas ve Selami Güven Antal’ın sunumuyla “Operasyonel Mükemmellik”, Doğan Güneş Önder’in sunumuyla “Yöneticiliğe Hazırlık ve Yetkinlikleri Geliştirme”, Prof. Dr Erkan Işığıçok’un sunumuyla “Üçüncü Göz:İstatistik”, GEMİM Yöneticisi Zeynep Sarılar’ın sunumuyla “İnovasyon ve Algı Yönetimi” eğitimleri, Tofaş Akademi olarak “İşci Sağlığı ve İş Güvenliği” eğitimi ve Başarı Hikayeleri Köşesi gerçekleştirilecek.

Ana sponsorluğunu Durmazlar ve özel sponsorluğunu BTSO’nun üstlendiği zirveye Üçge, Ermetal, İletişim Yazılım, Nilüfer Belediyesi, Nuh’un Ankara Makarnası ve Makine Mühendisleri Odası ve American Life Language Institute firmaları da destek veriyor.