YZB 2014’te ÜÇGE Rüzgarı

Yerel Zincirler Buluşuyor organizasyonunun altıncısı 16-17 Nisan 2014 tarihleri arasında, İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlendi. (TPF) Türkiye Perakendeciler Federasyonu tarafından düzenlenen fuar ve kongre olmak üzere iki bölümden oluşan organizasyonda “Dönüşümü Başlat, Geleceği Kazan” temasıyla bu yıl “marka” konusu masaya yatırıldı. Bu yıl YZB’de Hizmet Sponsoru olarak yer alan Üçge, yenilikçi ürünlerinin sergilendiği stand alanının yanı sıra gerçekleştirdiği etkinliklerle de organizasyona renk kattı.

Organizasyonu değerlendiren Üçge Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hayri Tuncer “TPF 10 milyar dolarlık bir pazar büyüklüğüne sahip ve yerel zincirler her yıl büyüme trendi içerisinde. Bu önemli pazarın tüm aktörlerinin bir araya geldiği Yerel Zincirler Buluşuyor ise, organize gıda perakendesinin en büyük fuar ve konferans organizasyonu. Burada perakende sektörüne ürün ve hizmet sağlayan üretici ve tedarikçi firmalar ile yerel zincir marketleri bir araya geliyor, işbirlikleri güçleniyor, yeni ürün ve hizmetler sunuluyor, aynı zamanda geniş network imkanı sağlanıyor. Üçge olarak bu yıl da Hizmet Sponsoru olarak yer aldık. Stand alanımızda Üçge Grup olarak firmalarımızın sektöre yönelik yenilikçi ürünlerini sergiledik ve yoğun ilgi gördük. Bayilerimizle birlikte Türkiye’nin dört bir yanından gelen perakendeci dostlarımızla görüşme ve sektördeki son gelişmeleri gözlemleme imkanı bulduk. Aynı zamanda yerel perakendeci dostlarımızla yeni projelerine yönelik işbirliği görüşmelerimiz de oldu” dedi.

Üçge’nin YZB’de büyük ilgi gören etkinlikleri hakkında da bilgi veren Tuncer “Yerel Zincirler Buluşuyor’ da Üçge olarak bu yıl da “Aslında Bizi Her Yerde Görüyorsunuz” sloganımızı hafızalarda yer edecek şekilde her noktada hayata geçirdik. Üçge Grup olarak iki gün boyunca konferanslarda gerçekleştirdiğimiz “YZB Hediye Çekilişi” ile konuklara birbirinden değerli hediyeler verdik. Bu hediyeler arasında iPhone 5S, iPad, distribütörü olduğumuz dünya devi Wanzl marka market arabaları, el sepetleri, Bursa’da kaplıca tatili, Üçge Elektronik’in distribütörü olduğu Rewebo marka dilimleyici, Eurometall’in sektörde ilgi çeken ürünü Elektronik Poşet Makinesi Bagomat gibi talihlileri memnun eden hediyeler vardı. “Alışveriş Hayattır” temalı Üçge 2.Uluslararası Karikatür Yarışması‘na ait eserler ise Sadabad Salonu’nda sergilendi. YZB’de en çok ilgi gören etkinliklerimizden biri de “Sosyal Medya Yarışması” oldu. #benbirmarkayım temasıyla hazırlanan standda fotoğraf çektiren konukların fotoğrafları Üçge facebook sayfası “facebook.com/ucgetr” de yayınlandı. Fotoğrafı facebook’ta en çok beğeni alan konuk ödül olara iPhone 5S kazandı. İki gün süren etkinlik perakendecilerimiz tarafından yoğun ilgi gördü. Tüm bu etkinliklerle birlikte, konferans konuşmacıları arasında yer alan Akademisyen Yılmaz Pekmezcan’ın ilk kitabı “Perakendenin Rüzgârlı Yolu” kitabı da ilk defa YZB’de Ekonomi Yayınları’nın standında düzenlenen imza gününde perakendecilerle buluştu” dedi.