Üçge Mağaza Ekipmanları

KURUCUMUZ

GÖKÇİN ARAS

Kurucumuz Merhum Gökçin Aras; mağaza ekipmanları ve depo raf sistemleri sektörünün Türkiye'deki ilklerine imza atan, dünya markalarının güven duyduğu global bir marka yaratan ve sektöre yön veren örnek bir iş insanı olarak iz bıraktı. Onun ekibi ile birlikte hayata geçirdiği idealleri ve inovatif bakış açısı, marka yolcuğumuzda bizlere ilham olmaya devam ediyor.
Gökçin Aras, 1954 yılında Ardahan Göle’de doğdu. Köy Enstitüsü mezunu bir öğretmen olan babasının tayini nedeniyle 1967’de ailesi ile birlikte Bursa’ya yerleştiler. 13 yaşından itibaren Bursa’da yaşamaya başlayan Gökçin Aras, ortaokul ve lise öğrenimini Bursa’da tamamladı. Bursa Eğitim Enstitüsü Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü bitirdi.
Eğitimine ek olarak Ankara Hukuk Fakültesi’nde öğrenim gördü. 1976’da Bursa’da küçük bir raf atölyesi ile başladığı perakende yolculuğunda, ÜÇGE markası ile 46. yılını tamamladı. Gökçin ARAS başarılı iş insanı kimliğiyle, TUGİAD, GESİAD ve KESİAD’ ın yanı sıra çeşitli sivil toplum örgütlerinin yapılanmasında aktif görevler aldı. Sporu çok seven Aras, Bursaspor Yönetim Kurulu’nda ikinci başkanlık yaptı ve çeşitli dönemlerde yönetimde yer aldı. Voleybol 1.Ligi’nde mücadele etmiş olan Emniyetspor’ un da bir dönem başkanlığını yaptı.
Öğretmen bir aileden gelen ve eğitime büyük önem veren Gökçin Aras, ‘Çocuklarımız, geleceğimizdir’ ilkesiyle yola çıkarak, Ardahan Çobanlı Köyü’nde annesi adına Hayriye Aras İlköğretim Okulu’nu ve öğretmen olan babası Mehmet Aras adına Bursa Beşevler’ de Öğretmen Mehmet Aras İlköğretim Okulu’nu yaptırdı.
Sosyal sorumluluk kapsamında spor, kültür, sanat ve daha pek çok farklı alanda çocuklarımıza, gençlerimize ve ülkemize katkı sağlamak en büyük amaçlarından biri oldu. Gökçin Aras kurucusu olduğu ÜÇGE grup şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanı ve 2016’dan bu yana GPD (Gıda Perakendecileri Derneği) Yönetim Kurulu Üyeliğini sürdürmüştür. Gökçin Aras’ın Güç Güven Görkem ilkeleriyle kurduğu ÜÇGE, bugün, perakende, lojistik ve sanayi sektörlerinin dünyadaki önemli tedarikçileri arasında yer alıyor.
Türk süpermarketçilik ve mağazacılığının tarihçesini de içeren ÜÇGE’nin öyküsü ve kurucusu Gökçin Aras’ın bu yolculukta ekibi ile birlikte hayata geçirdiği idealleri; dünya markası olmak üzere yolculuklarını sürdüren üreticilere de ilham vermeye devam ediyor