ucge grup vizyon 100

Yapay Zekâ'nın Geleceği Vizyon 100'de Masaya Yatırıldı

Vizyon 100 platformunun “Yapay Zekanın Sektörlere Etkisi” başlıklı toplantısının devamı olarak 22 Mayıs 2024 tarihinde düzenlenen organizasyonda, ülkemizin önde gelen kurumlarından yaklaşık 200 CEO ve Genel Müdürü bir araya geldi. Gecede ÜÇGE Yönetim Kurulu Başkanı Can Aras ve Grup Şirketleri Başkanı Esra Güven de yer aldı.

Etkinlikte, “Yapay Zekâ” teknolojilerindeki gelişmelerin sektörlere etkisi konusunda gerçekleştirilen oturumda Esra Güven konuşmacı olarak yer aldı.

Toplantıda Esra Güven, lojistik teknolojisinin geleceği olarak görülen akıllı depoları, döngüsel ekonomiye hizmet eden bütünleşik yazılım ve donanım çözümlerini sürdürülebilirlik prensiplerine uygun olarak sunan çevresel çözümleri ve depozito iade makinelerinin işleyişi hakkında bilgi aktardı. Ayrıca perakende sektöründe yapay zekâ uygulamalarına yönelik gelişmelerden bahsetti. Güven, ÜÇGE olarak yapay zekâ tabanlı çalışmalarıyla geleceğe değer yaratmaya devam edeceklerini vurguladı.

Ekin Olcayto’nun moderatörlüğünde düzenlenen VİZYON 100 etkinliğinde, özel konuk olarak katılan Türk tarihçisi, akademisyen ve yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı da konuşma yaparak engin bilgilerini paylaştı. 

ucge vizyon 100