1 Mart “Gelecek Bayramı” Kutlandı

Fütüristler Derneği tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen 1 Mart Gelecek Günü, Yeditepe Üniversitesi İnan Kıraç Konferans Salonu’nda kutlandı. Fütüristlerin ‘bayram’ diye adlandırdıkları ve ana teması ‘İnsanlığın Geleceği’ olarak belirlenen Gelecek Günü, uluslararası üne ve başarılara sahip Fütürist Gerd Leonhard, radyo ve televizyon programlarıyla İskandinavya’nın ve dünyanın önde gelen tanınmış fütüristlerinden Anne Skare Nielsen ve Future Navigator’un en parlak fütüristlerinden biri olan Louise Fredbo Nielsen’in yanı sıra gelecek ve sürdürülebilirlik ortak paydasında buluşan birçok yerli ve yabancı katılımcıyı bir araya getirdi.

Gayri safi milli mutluluk
Uluslararası üne sahip pek çok konuğun katıldığı etkinlikte, ünlü Fütürist Gerd Leonhard, üzerimize hızla gelen ‘Bilgi Tsunamisi’ karşısında nasıl davranmamız gerektiğinin ipuçlarını verdi.

Daha önce Üçge Akademi çatısı altında, Perakende Söyleşileri’nde ağırladığımız, Unilever’in Türkiye Satış ve Müşteri Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Fütüristler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Cem Tarık Yüksel, Gelecek Günü’nde yaptığı konuşmada: “Geleceği öngörmek noktasından, geleceği şekillendirmek aşamasına geçmemiz gerekiyor” dedi. Yüksel, “Yapmaya çalıştığımız, gelecek ile alakalı farkındalığı yukarıya çekmek ve geleceğin güzel şekillenebilmesi ve bunun sürdürülebilir-yaşanabilir bir gelecek olması için insanların düşünmeye başlayıp, katkıda bulunmalarını sağlamak. Geleceği bireyden, bireyi de içinde bulunduğu ekosistemden bağımsız düşünmek mümkün değil! Bugün, geleceği ve insanlığın geleceğini konuşmak üzere bir araya geldik. önemli olan şeyin sadece gayri safi milli hasıla değil, aynı zamanda, belki de daha önemli olarak gayri safi milli mutluluk olduğunu unutmamalıyız. ” diye konuştu.