BTSO ve İzgören Akademi işbirliğiyle Kültür Günleri başladı

BTSO ve İzgören Akademi işbirliğiyle Kültür Günleri başladı

27 Şubat 2014, BURSA – İzgören Akademi ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) işbirliğinde ve Üçge’nin desteğiyle, Bursa iş dünyasını, eğitim camiasının değerli isimleri ile bir araya getirerek sanayinin ve şehrin bilgi kaynağı olacak Kültür Günleri etkinlikleri başladı. 24 Şubat 2014’te, BTSO hizmet binasında Oğuz Benlioğlu’nun “Mimik Resonanz, Mikro İfadeler” başlıklı semineriyle başlayan Kültür Günleri, yıl içinde farklı konu ve konuklarla seminer ve eğitimlerini sürdürecek.

Mimik Rezonans – Mikro ifadeler

24 Şubat 2014’te, BTSO binasında gerçekleşen Kültür Günleri etkinliğinde, İzgören Akademi Eğitmeni Oğuz Benlioğlu, daha iyi ilişkiler kurmanın ve insanları daha iyi anlamanın yollarını anlattı. BTSO Çok Amaçlı Salonunda dinleyicilerle buluşan Benlioğlu: “İletişime geçtiğiniz kişilerle iyi ilişkiler kurabilmeyi, onların duygularını yorumlayabilmeyi ve insanları daha iyi anlamayı ister misiniz? Peki ya başkalarının gözünde nasıl görünüyorsunuz? O zaman karşınızdakinin yüzüne bakın. Mimik Rezonans ile her şey mümkün!” sözleriyle özetlediği programda, beden dilinin kültürlere göre farklılık gösterdiğini ancak mikro ifadelerin evrensel olduğunu vurguladı.

 

Seminerin sonunda Üçge Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hayri TUNCER, İzgören Akademi adına, eğitmen Oğuz Benlioğlu’na Nilüfer İş Okulu öğrencileri tarafından hazırlanmış özel bir plaket takdim etti.

 

İzgören Akademi Hakkında:

İzgören Akademi Bölge Müdürü Özlem Erbaşlar: “1996 yılında kurulan ve verdiği gönüllü eğitim ve seminerlerle 200 binden fazla kişiye ulaşan İzgören Akademi, Türkiye’nin dört bir yanında yaptığı gönüllü çalışmalarla, daha eğitimli ve daha çok okuyan bir toplum için çalışıyor. Gönüllü çalışmalarımız kapsamında 2013 yılında, Türkiye Sanayisinin ve Perakendesinin önemli tedarikçisi Üçge Ailesi ile başladığımız Kültür Günleri yolculuğuna, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın gücünü ve desteğini alarak devam ediyoruz. BTSO ile işbirliğimiz, Bursa sanayisi ve iş dünyasından geniş bir kitleyi eğitim ve kişisel gelişim anlamında alanında lider isimlerle buluşturmamıza vesile olacak.” diye konuştu.