Bursa’nın En Büyük 250 Firmasında İki ÜÇGE Şirketi

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Türkiye ekonomisinin lokomotif kentleri arasında bulunan Bursa’da bu yıl 18.’si yapılan “250 Büyük Firma Araştırması” sonuçlarını açıkladı.

Perakende sektörüne yönelik mağaza ekipmanları ve raf sistemleri alanında dünyanın ve Türkiye’nin sayılı firmaları arasında yer alan ÜÇGE, listede iki ayrı şirketi ile yer aldı. ÜÇGE Mağaza Ekipmanları A.Ş, bir önceki yıla göre 7 basamak daha yükselerek, listenin 121. sırasına yerleşti. ÜÇGE Dış Ticaret ve Pazarlama A.Ş. de, listenin 233. sırasında yer aldı.

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, “2014 yılında firmalarımızın karlılığı yüzde 39 arttı. Araştırma sonuçları bize firmalarımızın riskleri iyi yönettiğini gösteriyor”” dedi.

İbrahim Burkay, BTSO’nun en önemli saha çalışmalarından biri olan 250 Büyük Firma Araştırması’ nın, firmaların 2014 yılı verileri doğrultusunda toplam net iç ve dış satış büyüklüklerine göre sonuçlandırıldığını ifade etti. Burkay, söz konusu araştırmada firmalardan 2014 yılına ilişkin alınan; üretimden satışları, ihracatları, brüt katma değerleri, vergi öncesi dönem karları ile var ise zararları, net varlıkları, öz sermaye toplamları ve çalışan sayıları ile detaylı bir analiz yaptıklarını kaydetti.