DOĞAYA UZANAN ELLER

Üçge Çevre Ekibi’nin hazırladığı ve Avrupa Birliği fonlarından destek almayı hak kazanarak Türkiye genelinde 63 proje arasına girmeyi başaran “Doğaya Uzanan Eller” Projesi Bursa’da hayat buldu.

Yaşam hakkına saygı ve her canlı türü için sürdürülebilir yaşam için bireysel mücadelelerini de sürdürmekte olan Üçge Çevre Ekibi üyeleri, “Doğaya Uzanan Eller Projesi”nde, “Ağaç Yaşken Eğilir” atasözüyle yola çıktılar. Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocukların, “Doğa Bilinci”, “Hayvan Sevgisi” ve “Çevre Koruma” konularında bilinçlendirilmesinin, gelecek için atılacak çok önemli bir adım olduğunu düşünerek, öncelikle gelir seviyesi düşük bölgelerde yaşayan çocuklarda doğa ve çevre bilincinin gelişmesine katkı sağlamak amacıyla bu projeyi geliştirdiler.

Üçge Çevre ekibi tarafından hayata geçirilen projenin ilk aşamasında, bilgilendirme sunumları aracılığıyla öğrencilerde “Çevre Bilinci” ve “Hayvan Sevgisi” konularında farkındalık yaratmak amaçlanıyor. Okul bahçelerinde gerçekleştirilen fidan dikimleriyle de, yaşadıkları alandan başlayarak eyleme geçmeleri hedefleniyor. Bu ziyaretlerde ekip tarafından öğrencilere tohumlu kalem ve geri dönüştürülebilir malzemeden yapılmış silgilerden oluşan kırtasiye setleri de dağıtılıyor.

Doğaya Uzanan Eller, Bursa’da 1500 öğrenciye dokundu
Bu önemli sosyal sorumluluk projesinde 21 Haziran’a kadar, Bursa’daki 1500 ilköğretim öğrencisine ulaşıldı. Projeyle ilgili bilgi veren Proje Koordinatörü Meltem Danışman: “Amacımız toplumda bizde varız diyebilmek adına bir adım atmaktı. Biz bu adımın başlangıcının çocuklarımız olduğunu düşünerek Ekim 2013 tarihinde tohumlarımızı atmak için bir araya geldik. Artık tohumlarımızın filizlenme vakti ve biz bu fidanlarımızı geleceğimiz olan çocuklarla birlikte yeşerteceğiz” diye konuştu.

Üçge Çevre Ekibi Hakkında:
2013 yılında, toplumsal fayda sağlayacak projelere imza atmak ve “biz de varız” demek için bir araya geldiklerini ifade eden Üçge Çevre Ekibi; Proje Yönetim Uzmanı Meltem Danışman, Sevkiyat Uzmanı Enes Ünver ve Recep Yılmaz, Stajyer Merve Şahin, Ehat Gündoğdu, Saliha Akın, Ar-Ge Metot Uzmanı Arzu Nalcı, Maliyet Merkezi Yönetmeni Esra Çilem Özdemir ve Ar-Ge Model Uzmanı Nermin Aydın’dan oluşmaktadır.

Ekip, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Ulusal Ajans) tarafından desteklenen, Eylem 1.2 Gençlik Girişimleri kapsamında, Türkiye genelinde 63 proje arasında yer almayı başaran Doğaya Uzanan Eller projesine imza attılar.