İstanbullu Perakendeciler Bursa’da Buluştu

İstanbul PERDER üyeleri, 26-26 Ocak tarihlerinde, Bursa Kervansaray Otel’de, Üçge ana sponsorluğuyla gerçekleştirilen üye kampında bir araya geldiler. “Mağazalarımızı en iyi nasıl yönetebiliriz?” gündemiyle düzenlenen ve 2 gün süren organizasyonda, verimli toplantıların yanı sıra, Üçge’nin düzenlediği keyifli etkinliklerle dopdolu bir program gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasını İstanbul PERDER Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Biçen’in yaptığı toplantıda sırasıyla; Grup Hatipoğlu Market’in Grup Kategori Müdürü Aziz Kavak ‘manav’, Sarıyer Market Genel Koordinatör Zafer Yayla ‘raporlama’, Çağrı Market Satın Alma Müdürü Abidin Çavuşoğlu ‘kasap’, Hakmar’ın Genel Koordinatörü Celalettin Zırhoğlu ‘çalışma saatleri’ , Üçler Market İnsan Kaynakları Müdürü Yasemin Parlak ‘insan kaynakları’, İdeal Market Yönetim Kurulu Üyesi Harun Altun ‘iş takibinin yapılması’, Efor Market Mağaza Müdürü Hikmet Sancak ‘doğru lojistik yönetimi’ ve Doğan Market Genel Koorninatörü Dursun Tokgöz ‘son kullanım tarihlerinin takibi’ başlıklı sunumlarını gerçekleştirdiler.

Kim 1 milyon ister?
Üçge Yönetim Kurulu Başkan Vekili Okan ARAS, yaptığı konuşmaya “Bu konuşmanın sonunda size 1 milyon TL vaat ediyorum” diyerek sözlerine başladı. Perakende hizmetlerinde “Kalite, müşteri odaklılık, lokasyon ve verimlilik” üzerine keyifli bir sohbet aracılığıyla aktarımlarda bulunan Aras, görünen ve gizli maliyetleri ortadan kaldırmanın yollarını ve kısa sürede nasıl 1 milyon tasarruf edilebileceğinin tüyolarını İstanbul Perder üyeleriyle paylaştı.

Yerel Zincir Patronlarının Kişilik analizi
Perder Üyeleri, Teorisi “Yalan Makinesi”nin mucidi Dr. William Marston’ın “Normal Kişilerin Duyguları” adlı araştırmasına dayanan ve Erol LEVENT tarafından yerelleştirilen D.I.S.C. analizini, Erol LEVENT ile yorumlama şansını buldu. Üyeler, fuaye alanında Power HRM masasında, D.I.S.C. Kişilik Envanteri ile nasıl bir lider, nasıl bir yönetici olduklarını ölçtü.

Turnuvalarda Muhteşem Ödüller
Düzenlenen tavla turnuvasında 1’inciye Perder kupası verilirken, 2’nci ve 3’üncüye Pebev ve Üçge Elektronik’in sürpriz hediyeleri oldu. Ayrıca tombala oyununun kazananları Eurometall’den muhteşem hediyeler kazandı.

Endüstriyel Psikolog Dilara Kızılçay ile Kahvaltı Sohbeti
İstanbul Perder üyeleri 26 Ocak Pazar sabahı, Endüstriyel Psikolog Dilara Kızılçay ile bir araya geldi. Çalışan bağlılığı, kuşaklara göre kişilerin gösterdiği özellikler ve perakende sektöründe daha verimli ve uzun vadeli istihdamın sağlanması için neler yapılabileceğinin konuşulduğu toplantı Perder üyeleri tarafından ilgiyle izlendi.

Aktivitelerle dolu 2 gün
2 gün süren İstanbul Perder Üye Kampı’nın katılımcıları “Alışveriş hayattır” temasıyla 2’ncisi düzenlenen Üçge Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi’ni gezme ve Karikatürist Tayfur Şopolyo’nun fırçasından kendi karikatürlerini çizdirme şansını yakaladılar. Ayrıca yine Üçge’nin hazırladığı oyun salonunda Playstation, tombala, tabu, okey, langırt, satranç ve tavla gibi ödüllü oyunlarla eğlenen üyeler, kurulan ebru standında ebru sanatını tecrübe ettiler.

Leave a Reply