“Mağaza ve Alışverişçi” Eğitimi

Perakende sektörünün uzman eğitmeni Sinan Asılyazıcı tarafından, ÜÇGE Pazarlama Satış bölümüne yönelik “Mağaza ve Alışverişçi” eğitimi gerçekleştirildi.

Gıda ve gıda dışı mağazalarda ürün yerleşiminin müşterinin satınalma deneyimine büyük etkisi olduğunu belirten Asılyazıcı, eğitimde optimum ürün yerleşim düzeni konuları üzerine interaktif bir eğitim gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Asılyazıcı “Üçge mağaza donanımları alanında öncü bir firma. Pazarlama Satış bölümündeki uzman arkadaşlarımızın bu tecrübeleriyle birlikte ürün yerleşimi konusunda da bilgilerini artırmak ve gerektiğinde müşterilerini bu konuda en doğru şekilde yönlendirmelerini sağlamak amacıyla bu eğitimde bir araya geldik. Öncelikle mağaza layoutu üzerinde gerçekleştirilen ürün yerleşimlerinin önemi ile temel kriterleri ele aldık. Bu kapsamda, alışverişçi davranışları ile ilgili bir araştırmanın özet bulgularını aktardık. Akabinde, 2 mağaza formatı üzerinde mantıklı komşuluklar, kategori koridorları, sinyalizasyon ve Alle Centrale uygulamalarını yurt içi ve dışından görsel örnekler eşliğinde paylaştık. Mağazanın ana bölümlerini içeren çalışmalar ve merchandising uygulamaları da görsel örneklerle ele aldık. Son bölümde ise örnek proje üzerinde iki grup çalışması yaparak interaktif bir ortamda eğitimi tamamladık” dedi.