Perakendeciler Teknolojiyi Konuştu

Üçge Elektronik tarafından düzenlenen “Teknoloji Günleri 2” 7 Mayıs’da The Greenpark Hotel Bostancı’da yoğun katılımla gerçekleşti. Yaklaşık 50 firmanın bilgi işlem uzmanı ve sektörün önde gelen isimlerinin katıldığı konferansta yeni ürünler tanıtıldı ve deneyimler paylaşıldı.

Perakende sektörüne anahtar teslim projeler sunan Üçge Elektronik, teknolojide yaşanan son gelişmelerin paylaşıldığı Teknoloji Günleri’nin ikincisini 7 Mayıs’ta The Greenpark Hotel Bostancı’da gerçekleştirdi.

Günaydın Et kurucu ortaklarından Cüneyt Asan, Namlı Gurme Yönetim Kurulu Başkanı Engin Mepa, Üçge Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hayri Tuncer’in de katılım gösterdiği Teknoloji Günleri 2’nin açılış konuşmasını ev sahibi Üçge Elektronik’in Pazarlama Satış Direktörü Orhan Ataç yaptı. Konuşmasına birlikteliğe vurgu yaparak başlayan Ataç, “Teraziler değişti, akıllı bilgisayarlar çıktı, yenilikler sürüyor. Peki, teknoloji perakendede nerede lazım? Her sektörde olduğu gibi burada da teknoloji çok önemli ve gerekli ama bu kadar basit değil. Örneğin yıllar önce bir marketçinin çalışmaları sonucu barkod geliştirilmiş. Bizler de sektörü daha da geliştirmek ve üstüne yenilikler eklemek için sürekli çalışıyoruz” dedi.

“Perakende sektöründe IT yatırımları ve IT yöneticilerinin önemi” başlıklı bir konuşma yapan İstanbul PERDER Başkanı İhsan Biçen, çalışanlar ve firma sahipleri arasındaki uyumun gerekliliğine vurgu yaptı. Biçen, sektörde yaşanan sirkülasyon ve mağaza sayılarının çokluğu nedeniyle kendi yazılımlarını gerçekleştirme ihtiyacı duyduklarını anlattı ve şunları söyledi: “Teknoloji kıyaslamaya kolaylık sağlıyor. Bu kıyaslama sayesinde de farkındalık yaratabiliyoruz.” Türkiye Perakende Federasyonu Genel Koordinatörü Gurbet Altay ise Yerel Zincirler Buluşuyor organizasyonunda önümüzdeki yıllarda teknoloji konusunun üzerinde duracaklarının bilgisini verdi.

Perakende teknolojilerinde yeni yatırımların konuşulduğu organizasyonda ayrıca Obase Satış ve Pazarlama Direktörü Levent Dal, NCR Satış Müdürü Tahir Alim, Bizerba İş Geliştirme Direktörü Frenk Uregi, HP Teknoloji Danışmanı Tolga Susever, Nec Satış Müdürü Candan Kırban Aksoy, Datalogic Türkiye Müdürü Argun Erşen, Eurometall İstanbul Bölge Yönetmeni Kaan Şen ve Microsof Satış Müdürü Güçlü Bilgi konuşma yaptı. Kocaeli Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yılmaz Pekmezcan’ın moderatörlük yaptığı oturumda ise uzmanlar, ana teması teknoloji olan çeşitli konularda tartışma fırsatı buldu.

Üçge Elektronik’in ev sahipliği yaptığı organizasyonda, sergilediği ürünler yoğun ilgi gördü.