Üçge 2015’te Emin Adımlarla İlerliyor

Üçge Bursa ve İstanbul Bölge Pazarlama Satış Ekibi, 2015 yılının ilk çeyreğini değerlendirmek üzere Üçge BOSAB Ana Fabrikası’nda bir araya geldi. Mağaza ekipmanları alanında dünyanın sayılı firmaları arasında yer alan Üçge toplantıda, 2015’te de büyüyerek yoluna devam edeceğinin sinyalini verdi.

Toplantıda konuşma yapan Üçge Mağaza Ekipmanları A.Ş. Genel Yönetmeni Esra Güven Altınkaya 2014 yılında bir önceki yıla göre yüzde 10 büyüme kaydettiklerini belirtti. Altınkaya “2015 yılının ilk çeyreğinde istikrarlı büyümemizle hedeflerimize ulaştık. Pazarlama Satış ve üretim süreçlerinin birbiriyle en verimli şekilde koordinasyonunu sağlayacak iş planlamalarını da bu alanda uzman danışmanlarla birlikte yürütmeye başladık. Bu sayede müşterilerimize verdiğimiz hizmet kalitesini de daha fazla artırmış olacağız” dedi.

Pazarın yüzde 50 sinin dış, yüzde 50 sinin iç pazar olarak gerçekleştiğini ifade eden Altınkaya “Her yıl bir önceki yıla göre performansımızı çok daha yükseltecek stratejiler belirleyerek ilerliyoruz. Mağaza ekipmanları ve raf sistemleri alanında Ulusal liderliğimizin yanı sıra, global olarak da dünyanın sayılı firmaları arasında yer almanın verdiği bir sorumluluk var. Dünya perakendesindeki trendlere ve teknolojik gelişmelere öngörüyle hemen adapte olabilen bir firma olarak müşterilerimize yol gösteren, proje üreten, farklı bakış açılarıyla yeniliklere yönlendiren bir yapımız var ki en önemli sorumluluklarımızdan biri de budur. Bu sorumluluk itici güç olarak bizim de sürekli çıtayı yükselterek ilerlememizi sağlıyor” dedi

Mağaza ekipmanlarının markalar için önemine de değinen Altınkaya “Sayısı hızla artan perakende mağazalarında ürün-hizmet kalitesi ve lokasyonun önemi daha da artıyor. Ama bu da yeterli değil. Müşterilerin artık görsel mağazacılık olarak da beklentileri yükseldi. Özellikle gıda perakendesindeki mağazalarda verimli tünel etkisi yaratarak müşterinin ürün algısını artıran, firma imajına ve karlılığa katkı sağlayacak mağaza ekipmanı dizaynı çok önemli. Yani diğer etkenlerle birlikte mağaza tasarımıyla da farklılaşabilen markalar her zaman önde olacaklar” dedi.