Üçge 2’nci Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi EuroShop’ta

Üçge 2’nci Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi EuroShop’ta

“Alışveriş Hayattır’’ teması ile ikincisi düzenlenen Üçge Uluslararası Karikatür Yarışması sergisi, 16-20 Şubat tarihleri arasında, Almanya’nın Duesseldorf kentinde düzenlenmekte olan ve dünyanın en önemli perakende fuarlarından olan EuroShop’ta sergilendi.

52 ülkeden 289 karikatüristin toplam 707 karikatürle katıldığı Üçge 2. Uluslararası Karikatür Yarışması’nda; Anadolu Karikatürcüler Derneği Yönetim Kurulu Üçge Yönetim Kurulu ve perakende sektörü temsilcilerinden oluşan jüri üyelerinin değerlendirmesi sonucu 1’inci Çek Cumhuriyeti’nden Karikatürist Pavel Matuşka, 2’nci Ukrayna’dan Karikatürist Viladimir Kazanevsky, 3’ncü Hırvatistan’dan Karikatürist Nikole Listes oldu. Üçge 2. Uluslararası Karikatür Yarışmasında ayrıca Türkiye’den Hamza Akın ve Muammer Kotbaş ile Sırbistan’dan Milenko Kosonovic mansiyon aldı. Yarışmada Anadolu Karikatürcüler Derneği Özel Ödülü de Hicabi Demirci’nin oldu.

Geçtiğimiz yıl Cefic Türkiye işbirliğiyle Türkiye genelinde düzenlenen ve 3 Boyutlu karikatür maketlerinin de yer aldığı sergi Carrefour AVM’lerde katılımcılarla buluşmuş; ayrıca Asya Pacific Perakende Kongre ve Sergisi’nde (APRCE), Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nı renklendirmişti.

Dünyanın dört bir yanından karikatüristlerin eserlerinin buluştuğu Üçge 2’nci Uluslar arası Karikatür Yarışması Sergisi, 16-20 Şubat tarihleri boyunca, Almanya’nın Duesseldorf kentinde, 3 yılda bir düzenlenmekte olan EuroShop fuar alanı Hol 1’de dünya perakendecileriyle buluştu.