Üçge BOSB Tesisleri’nde “NİŞ” Duvarlar

Hafif zihinsel engelli çocukların eğitim alarak çalışma hayatına kazandırılması ve üretken konuma geçmesi hedefiyle kurulmuş olan Nilüfer İş Okulu öğrencileri emekle ve sevgiyle hazırladıkları mozaik ve seramiklerle Üçge BOSB üretim tesisleri duvarlarını renklendirdiler.

1980 yılında kurulan ve eğitilebilir hafif zihinsel engelli çocukların toplumsal yaşama kazandırılması amacıyla çalışan Nilüfer İş (NİŞ) Okulu, bünyesinde bulunan çeşitli atölyelerde öğrencilerine mesleki bilgiler kazandırıyor. Ahşap, tekstil, seramik, mozaik ve galoş üretim atölyelerinde öğrenciler hem eğitim alıyor, hem de üretim yaparak ekonomik özgürlüklerinin alt yapısını hazırlıyorlar.

NİŞ Okulu Seramik ve Mozaik Atölyelerinde öğrenciler bu defa Üçge BOSB tesislerinin duvarlarını renklendirmek için çalıştılar. Öğrenciler aylar süren çalışmaları sonunda ortaya çıkardıkları eşsiz eserlerinin ilk bölümünü Üçge’nin duvarlarına kendi elleriyle monte ettiler. NİŞ Okulu öğrencilerinin Üçge duvarları için yaptığı çalışmalar önümüzdeki günlerde tamamlanacak.