ÜÇGE Uluslararası Karikatür Sergisi Beğendik Bursa’da

“Alışveriş Hayattır’’ teması ile düzenlenen Üçge Uluslararası Karikatür Yarışması’na ait eserler, 01-31 Mayıs tarihleri arasında, Beğendik Hipermarketleri Bursa Mağazası’nda sergilenecek.

Dünyanın dört bir yanından karikatüristlerin eserlerinin buluştuğu Üçge 2. Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi’ne ait 20 eser, Türkiye’nin en köklü perakende zincirlerinden biri olan, yenilikçi mağaza konseptiyle perakende sektöründe fark yaratan Beğendik Hipermarketleri’nin Bursa mağazasında müşterileriyle buluşuyor.

Beğendik Bursa Mağaza Müdürü Alper Uluğ yaptığı açıklamada “Beğendik Hipermarketleri olarak müşterilerimizin mutluluğu ve güveni en önemli değerimizdir. Mağazacılıkta gerçekleştirdiğimiz farklı konseptimizle de standart mağazacılığın çıtasını fazlasıyla yükselten bir vizyonumuz var. Gıda perakendeciliğinde örnek olarak gösterilen ve ilk olan mağaza konseptimizde, çikolata, makarna, mantı ve erişte tüketicilerin gözleri önünde üretilerek satışa sunuluyor. Mağazamızda bulunan mandırada, peynir ve yoğurt yine taze taze üretilerek satılıyor. En büyük özelliklerimizden biri de müşterilerimizin mağaza içerisindeki topraksız tarım alanında, ürünleri dalından kopartarak satın alabilmeleridir. 2014 yılında Nilüfer Podyum Park’ta açılışını yaptığımız Bursa mağazamızda müşterilerimize özel projelerimiz devam edecek. Bu kapsamda Üçge Uluslararası Karikatür Yarışması eserleri müşterilerimize renkli ve eğlenceli bir atmosfer sunacak. Beğendik’ in kuruluşundan bu yana en büyük çözüm ortaklarından biri olan Üçge ile ilişkilerimizi ticari boyuttan öteye taşıyacak çalışmaları birlikte gerçekleştiriyor olmaktan mutluluk duyuyoruz. Tüm Bursalıları sergiyi görmeleri için mağazamıza bekliyoruz” dedi.

İkincisi 2012 yılında düzenlenen ve 52 ülkeden 289 karikatüristin toplam 707 karikatürle katıldığı Üçge 2.Uluslararası Karikatür Yarışması’nda; 1’inci Çek Cumhuriyeti’nden Karikatürist Pavel Matuşka, 2’nci Ukrayna’dan Karikatürist Viladimir Kazanevsky, 3’ncü Hırvatistan’dan Karikatürist Nikole Listes olmuştu. Üçge 2. Uluslararası Karikatür Yarışmasında ayrıca Türkiye’den Hamza Akın ve Muammer Kotbaş ile Sırbistan’dan Milenko Kosonovic mansiyon almış, Anadolu Karikatürcüler Derneği Özel Ödülü de Hicabi Demirci’nin olmuştu.