ÜÇGE’li Kadınlar Buluştu

ÜÇGE, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Bursa Şubesi katkılarıyla, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde ‘ÜÇGE’ li Kadınlar Buluşuyor’ etkinliğine ev sahipliği yaptı.

ÜÇGE, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için bu yıl, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Bursa Şubesi katkılarıyla düzenlediği etkinlikte, Üçge’ de çalışan kadınları ve ÜÇGE’deki erkek çalışanların eşleri ve annelerini bir araya getirdi.

ÜÇGE BOSB ana fabrikası konferans salonunda gerçekleştirilen etkinlikte TÜKD Bursa Şubesi Başkanı Türkan Aras’ın moderatörlüğünde, Avukat Hüsniye Altın Yeşil, Avukat Sibel Kayaalp Özbudak ve Gazeteci Yazar Gül Kolaylı bilgi ve deneyimlerini ÜÇGE’li kadınlarla paylaştı. Alanlarında uzman konuklar, kadının iş hayatı, sosyal hayatı ve evdeki konumunu tanıklık ettikleri somut örneklerle anlattılar. Kadına şiddetten çocuk evliliklerine kadar tüm konulara hukuki açıdan ve yaşanmış örneklerle değindiler.

Bu anlamlı buluşmada, Bursa Vali Yardımcısı Ergun Güngör de yer aldı. Güngör sürdürülebilir kalkınma için kadınların üretime katılmasının şart olduğunu söyledi. Kadına şiddetin arttığını da ifade eden Güngör “Hepimiz bir elmanın yarısı gibiyiz. Kadınlar mutluysa, toplum da mutludur” dedi.

Etkinliğin sonunda ÜÇGE Ynt.Krl. Bşk. Gökçin Aras’ın eşi Belgin Aras, ÜÇGE Genel Yönetmeni Esra Güven ve ÜÇGE çalışanlarından Hasan Kahraman’ın annesi Ayşe Kahraman ve İmdat Burhan’ın eşi Şerife Burhan tarafından, konuşmacı olarak katılan konuklara, günün anısı olarak  ÜÇGE adına plaket takdim edildi.

Etkinlik sonrasında TÜKD üyeleri ve ÜÇGE’ li Kadınlar fabrikayı gezerek üretim süreçlerini yakından incelediler. Fabrika gezisi sonrasında ÜÇGE Ynt.Krl. Bşk. Gökçin Aras’ın da katıldığı öğle yemeğinde bir araya gelip sohbet eden kadınlar, farklı etkinliklerle de yeniden bir araya geleceklerinin sözü ile günü noktaladılar.