GPD-GELİŞİM-MARKET

GPD “GELİŞİM MARKET”TE ÜÇGE İMZASI

Gıda Perakendecileri Derneği (GPD)’nin bu yıl 4’üncüsünü düzenlediği “Ortak Gelişim Kongresi” Wyndham Grand Levent İstanbul’da gerçekleştirildi. Kongrede bu yıl ilk kez hayata geçirilen ‘Gelişim Market’ in mağaza konsepti ve raf sistemlerinde ÜÇGE imzası vardı.

Türkiye ekonomisi için yarattığı katma değeri her geçen yıl artırarak 2016 istatistiklerine göre üyeleriyle 105 milyar TL ciro ve 35 bin satış noktasında 300 binin üzerinde istihdam yaratan Gıda Perakendecileri Derneği (GPD), 10 Ekim’de “Perakendenin Yarattığı Değer” temasıyla “Ortak Gelişim Kongresi”ni 4’üncü defa düzenledi. 800’ün üzerinde perakendeci ve tedarikçinin katıldığı kongre, daha öncekiler gibi büyük bir ilgi gördü. 

Kongrenin en ilgi çeken bölümlerinden biri de bu yıl ilk kez kongrenin fuaye alanında GPD ve ÜÇGE işbirliği ile hayata geçirilen “Gelişim Market” konsepti oldu. Kongrenin ana sponsorları Coca Cola İçecek, P&G, PepsiCo ve Unilever’in ürünlerinin yanı sıra Türkiye’nin dört bir yanından kongreye katılan yerel üreticilerin de ürünlerinin sergilendiği alanda gerçek bir market atmosferi yaratıldı. Perakendenin zirvesini bir araya getiren kongrede yer alan Gelişim Market’in tasarımı ve raf sistemlerinde ise ÜÇGE imzası vardı.

ÜÇGE Mağaza Ekipmanları A.Ş. Genel Yönetmeni Esra Güven konuyla ilgili olarak, sektörün öncü ve lider firması olarak perakende sektörüne sürekli bir değer yaratma hedefiyle proje geliştirdiklerini vurguladı. GPD Ortak Gelişim Kongresi’nde hayata geçirilen konsept hakkında da bilgi veren Güven, şunları söyledi;

“Bugüne kadar hiç bir organizasyonda bir bütün olarak fuar alanı kurgulanmadı. İlk çalışma GPD ve ÜÇGE ile birlikte “Gelişim Market” konseptiyle profesyonelce hayata geçirildi. “Gelişim Market”i ÜÇGE’nin patentli ve yeni nesil raf sistemi olan “Saturn Konsept” ile hayata geçirdik. ÜÇGE’nin AR-GE çalışmaları ve yüksek teknoloji yatırımları ile perakendeye sunduğu patentli yeni nesil raf sistemi “Saturn Konsept” Gelişim Market’te perakendeciler tarafından büyük ilgi gördü. Bu konseptimizle raftan daha çok ürünün nasıl öne çıkarıldığını ve bu sistemin tüketicide ürün algısını nasıl yarattığını gözler önüne serdik. Bu sistemde ayrıca hem müşterilerimize daha yüksek kalitede ürün sunuyor, hem de müşterilerimizin mağaza yatırım maliyetine de avantaj olarak yansımasını sağlıyoruz. Saturn Konsept kolonları saran açılı rafları, farklı derinlik ve genişlik seçenekleri ile alan verimliliğinin yanı sıra, estetik ve fonksiyonel bir sunum da sağlıyor ve standart raf sistemlerine göre fark yaratıyor.”