Hurriyet-Bolge-Bulusmasi-Bursada-gerceklestirildi

HÜRRİYET BÖLGE BULUŞMASI BURSADA GERÇEKLEŞTİ

Hürriyet Bursa Bölge Buluşması, 12 Aralık 2013’te Çelik Palas Otel’de gerçekleştirildi. Üçge Halkla İlişkiler ekibinin de katıldığı etkinlik Bursa’nın iş, sanat, ticaret, basın ve iletişim profesyonellerini bir araya getirdi.

Gazeteci Ahmet Hakan’ın moderatörlüğünde, BTSO Başkanı İbrahim Burkay, Tügiad Başkanı Ali Yücelen, Tügiad Bursa Şube Başkanı Baran Çelik, Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Enis Berberoğlu, Hürriyet Yayın Direktörü Fatih Çekirge, Hürriyet Reklam Direktörü Gönül Birkiye’nin katılımıyla gerçekleştirilen oturumda, Hürriyet’in bölgesel medya politikaları konuşuldu. Bursa’nın sorunları ve bu sorunların bölgesel yayınlara yansıtılmasına da geniş yer verilen oturumu, Hürriyet Gazetecilik Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı, Hürriyet Ankara eski Temsilcisi Metehan Demir ve iş, sanat ve siyaset dünyasından birçok kişi izledi.

Başbakan yardımcısı Bülent Arınç’ın katılımıyla gerçekleşen ikinci oturumda Arınç, medyanın gündemindeki konuları değerlendirmenin yanı sıra, Bursa’nın yerli uçak projesine de değindi. Arınç: “Türkiye’nin çok fazla dillendirilmeyen bir yerli uçak projesi var. Ümit ediyorum ki yerli üretimin bir kısmı da Bursa’da yapılabilir. Bu işin Bursa’da yapılıyor olmasının şerefi, Bursa’ya kazandıracağı şöhret bizim için fevkalade önemli” diye konuştu.