İzgören Akademi ile Neden 25. Saat? Semineri

İzgören Akademi eğitmeni Gökhan Okçu tarafından sunumu gerçekleştirilen “Neden 25. Saat? Semineri” Bursalılar tarafından büyük ilgi gördü. 27 Mayıs’ta Crowne Plaza’da gerçekleştirilen ve Elma Yayınevi, Vizgo ve Üçge’nin de sponsor olarak yer aldığı seminerde Bursa iş dünyasından yöneticilerin yanı sıra üniversite öğrencileri ve anne-babalardan oluşan 300’ü aşkın katılımcı yer aldı.

Beklenti yönetimi ve şaşırma psikolojisini 25. Saat adı altında eğlenceli bir dille aktarıldığı seminer hakkında Okçu “Profesyonel iş hayatında üç şeyi yönetiriz. Etkili İletişim, İlişki Yönetimi ve Algı Yönetimi. Bunları insan beyninin pratik çalışma mekanizmaları ile birleştiriyor, çalışma hayatının içinden güncel örneklerle anlatıyoruz.” dedi.

Seminerde, bir günün aslında 24 saat değil, 25 saat olduğunu vurgulayan Okçu “İnsan beyni Nedensiz hareket etmez, mutlaka bir nedenin olsun, ama güçlü olsun, yolunu kendin bulursun… Bir neden ver çevrendeki insanlara, güçlü olsun, senin için orada bulunsun. Çünkü İnsan Beyni rutinden çıkanı takip eder” dedi. Okçu iş hayatından ve yaşamdan rutinin dışına çıkanlardan verdiği örneklerde farkındalık sağlayacak bilgiler paylaştı.

2010 yılında Bursa’da başlayan çalışmalarına son hız devam eden İzgören Akademi, ‘her yıl daha eğitimli ve daha çok okuyan bir ülke için çalışmak’ olan hayat amacı doğrultusunda, zengin ve kendini sürekli yenileyen içerikler ile ihtiyaçlarının ötesine geçebilmeyi hedefleyen seminerlerine devam edecek.