Marketler ÜÇGE ile Verimliliği Sağlıyor

Üçge Grup, 13-14 Nisan tarihlerinde Haliç Kongre Merkezinde düzenlenen Yerel Zincirler Buluşuyor(YZB) Fuarı’nda “Verimli Market” sponsoru oldu. Mağaza Ekipmanları ve Raf Sistemleri alanında öncü marka olan Üçge, geçtiğimiz yıl “Geleceğin Marketi” sponsoru olarak yer aldığı YZB Fuarı’nda, bu yıl perakende sektörünü “Verimli Market” konseptiyle buluşturdu. AR-GE çalışmaları ve yüksek teknoloji yatırımları ile verimlilik üzerine yoğunlaşan Üçge’nin, YZB fuarında lansmanı yapılan patentli yeni ürünleri perakendeciler tarafından büyük ilgi gördü.

YZB’de bu yılın teması olan “Verimlilik” üzerine açıklama yapan Üçge Mağaza Ekipmanları AŞ. Genel Müdürü Esra Güven, mevcut pazara her geçen gün yeni bir şube daha katıldığını ve rekabetin çok hızlı arttığını belirtti. Güven, bu rekabet koşullarında “Verimlilik” in öneminin daha da ön plana çıktığını ifade etti. Güven “ Verimlilik konusu pek çok kritik alanı kapsıyor tabi ki… Ancak biz kendi alanımızla ilgili öneminden bahsedecek olursak; müşterilere ürün/hizmet kalitesiyle birlikte farklı deneyimler de yaşatabilen ve müşteri trafiğini maksimum seviyeye taşıyacak mağaza tasarımının verimliliğe etkisinin çok büyük olduğunu görmekteyiz” dedi.

Güven, YZB Fuarı “Verimli Market” konseptinde yer alan ürünlerle ilgili de açıklamalarda bulundu:

Üçge’nin patentli raf ürünü Saturn Konsept verimli market tasarımında fark yaratıyor

“Üçge’nin “verimli market” konseptinde fark yaratan patentli ürünü Saturn Konsept, YZB 2016’da geliştirilmiş özellikleri ile sergilendi. Verimlilik esas alınarak plana aldığımız teknoloji yatırımlarımızla birlikte Saturn Konsept’in üretiminde yeni bir sisteme geçiş yaptık. Robot destekli hat sistemimizde dakikada bir raf üretilebilme özelliği ile kısa sürede üretim imkanı sağlamış bulunmaktayız. Yeni üretim sistemimizle, hem müşterilerimize daha yüksek kalitede ürün sunuyor, hem de müşterilerimizin mağaza yatırım maliyetine de avantaj olarak yansımasını sağlıyoruz.

Saturn Konsept, fiyat ve kalite avantajının yanı sıra, mağazalarda en önemli kriterlerden biri olan alan verimliliğine odaklanmış bir sisteme sahip. ‘S’ kavisi ve daha da güçlendirilmiş ve geliştirilmiş ön tel raf özelliği ile estetik ve fonksiyonel sunum sağlıyor. 360 derece sunum ayrıcalığı, farklı derinlik ve genişlik seçenekleri, güçlendirilmiş ve geliştirilmiş, tasarım tescilli reyonbaşı, tampon, toz toplama havzası, raf altı LED uygulaması ile standart raf sistemlerine göre fark yaratıyor.

Verimlilik odaklı ve patentli iki yeni ürün YZB 2016’da sergilendi

YZB 2016’da sergilediğimiz Meyve Sebze reyonu ve Unlu Mamuller reyonu mağazalarda verimliliğe odaklanmış patentli iki yeni ürün olarak yerini aldı. Meyve Sebze Reyonu; kasa sergileme açısı ayarlanabilen orta ve duvar üniteleri olarak tasarlandı. Ve en önemli özelliklerinden biri de modüler sistem olması. Bu sayede orta üniteler ilave dikme ve şapka ile duvar ünitesi olarak kullanılabiliyor. Yatay ve dikey 6 adet meyve sebze kasası sergileme kapasitesine sahip. Suya dayanıklı paslanmaz raf, ahşap yan ve ön kapamalar, aydınlatmalı ve aynalı üst şapka yer alıyor. Ek depolama alanı sağlayan tekerlekli çekmece ise opsiyonel olarak sunuluyor.

Bir diğer patentli ürünümüz olan Unlu mamul reyonumuzun da en önemli özelliği Self-Servis olması. Ekmek dışındaki poğaça vb. ürünlerde self servis imkanı sunuyor. Ön ve yan cephelerde şeffaf malzeme kullanımı unlu mamul ürünlerini ön plana çıkarıyor. Her katta uygulanan led aydınlatma ürünleri daha cazip hale getiriyor. Kendiliğinden kapanan çekmeceli gözler ve maksimum seviyede kırıntı toplayan, alt kısıma yerleştirilmiş paslanmaz kırıntı çekmecesi ile hijyen ve tazelik sağlanıyor. Farklı açılarda kullanılabilen çekmece içi tablalar ile esnek sunum imkanı sağlanıyor.

“Kazandıran Kasa

En önemli özelliği, kasa altlığı kenarlarındaki kayar yazı uygulaması ile marketlerin kendi kampanyalarını duyurduğu, tedarikçi firmalardan reklam alarak yayınlayabildiği, böylece kasanın maliyetini de kısa sürede amorti edebildikleri için “kazandıran kasa” olarak da adlandırılan Luminous kasa altlığı da verimlilik konseptinde yer aldı.”

Güven verimlilik konusunda müşterilerinden aldıkları geri dönüşlerle ilgili de “Üçge olarak, bu ürünlerimiz Türkiye’nin en büyük perakende mağazalarında yer almaya başladı. Sektörde hem alan hem de kazanç olarak maksimum verimliliği hedefleyen markaların tercihi olmak ve bu projelerin başarılı sonuçlarını görmekten gurur duyuyoruz” dedi.