Merhum Mehmet Aras’ın Kitapları Üçevler Nilüfer Kütüphanesi’nde Hayat Buluyor

Merhum Mehmet Aras’ın Kitapları Üçevler Nilüfer Kütüphanesi’nde Hayat Buluyor

Üçge Yönetim Kurulu Başkanı Gökçin Aras’ın babası merhum emekli öğretmen Mehmet Aras’a ait kitaplar Üçevler Nilüfer Kütüphanesi’ne bağışlandı. 2012 yılında hayata veda eden büyük çınar merhum Mehmet Aras’ın kütüphanesinde bulunan yaklaşık 300 kitap Aras Ailesi tarafından Üçevler Nilüfer Kütüphanesi’ne bağışlandı. Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü Kütüphane Görevlisi Sercan Çimen, kıymetli katkıları için Aras Ailesi’ne teşekkürlerini sundu.

Nilüfer Üçevler Kütüphanesi 

Kitap paylaşımı yoluyla bilgininin yaygınlaşmasını öngören Nilüfer Belediyesi, Nilüfer’in farklı bölgelerinde her biri farklı ihtisas konularına sahip alanlar oluşturuyor. Üçevler, Beşevler, Çalı ve Konak Mahalleleri öncelikli olmak üzere geniş bir nüfusa hizmet verebilecek bir kapasiteye sahip olan kütüphanenin koleksiyonunda; başta gazeteci Yüksel Baysal’ın kitaplığı olmak üzere, başvuru kaynakları, felsefe, psikoloji, toplum bilimleri, din bilimleri, uygulamalı bilimler, kişisel gelişim, halk edebiyatı, kişisel yaşam ve mesleki gelişim, çocuk edebiyatı, tarihin çeşitli konuları, el sanatları, tarım ve hayvancılık, sağlık, spor, eğitici teknik yayınlar, tarih-coğrafya rehber yayınları yer alıyor.

Ödünç kitap alışverişi, internet erişimi, araştırma danışma hizmetleri, atölye çalışmaları ve okuryazar buluşmalarının gerçekleştirildiği Nilüfer Üçevler Kütüphanesi, iki katlı bir binada toplam 700 m2 kullanım alanına sahip. Kütüphane hafta içi 09.00 – 21.00 hafta sonu 10.00 – 18.00 saatleri arasında hizmet veriyor.