Meslekleri Tanıyalım Mimarlık

Meslekleri Tanıyalım: Mimarlık

Üçge ve Lütfi Banuşoğlu İlköğretim Okulu işbirliğiyle hazırlanan ve öğrencilerin ilköğretim çağından itibaren gelecek hedeflerini belirlemeleri için yol göstermeyi amaçlayan “Meslekleri Tanıyalım” Projesi, 26 Mart 2014’te, Üçge Satış Pazarlama Uzmanı Ayşe Kaplan Zığındere’yi konuk etti. Lütfi Banuşoğlu İlköğretim Okulu Konferans Salonu’nda gerçekleşen programda Ayşe Kaplan Zığındere, öğrencilere “Mimarlık” mesleği hakkında bilgiler aktardı. “Meslekleri Tanıyalım” projesi ilerleyen günlerde Üçge A.Ş.’nin farklı birimlerinden uzmanlar tarafından, farklı meslek gruplarının tanıtılması için düzenlenecek programlarla devam edecek.

Yaşam hakkına saygı ve her canlı türü için sürdürülebilir yaşam için bireysel mücadelelerini de sürdürmekte olan Üçge Çevre Ekibi üyeleri, “Doğaya Uzanan Eller Projesi”nde, “Ağaç Yaşken Eğilir” atasözüyle yola çıktılar. Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocukların, “Doğa Bilinci”, “Hayvan Sevgisi” ve “Çevre Koruma” konularında bilinçlendirilmesinin, gelecek için atılacak çok önemli bir adım olduğunu düşünerek, öncelikle gelir seviyesi düşük bölgelerde yaşayan çocuklarda doğa ve çevre bilincinin gelişmesine katkı sağlamak amacıyla bu projeyi geliştirdiler.

Doğaya Uzanan Eller, Bursa’da 1500 öğrenciye dokunacak
Üçge Çevre ekibi tarafından hayata geçirilen projenin ilk aşamasında öğrencilerde, bilgilendirme sunumları aracılığıyla “Çevre Bilinci” ve “Hayvan Sevgisi” konularında farkındalık yaratmak amaçlanıyor. Okullarının bahçelerinde gerçekleştirilecek olan fidan dikimleriyle de, yaşadıkları alandan başlayarak eyleme geçmeleri hedefleniyor. 21 Haziran’a kadar, Bursa’daki 1500 ilköğretim öğrencisiyle buluşacak olan “Doğaya Uzanan Eller”, 28 Mart Cuma Günü, Lütfi Banuşoğlu İlköğretim Okulu’nda faaliyetlerine başladı.

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Ulusal Ajans) tarafından desteklenen, Eylem 1.2 Gençlik Girişimleri kapsamında, Türkiye genelinde 63 proje arasında yer almayı başaran “Doğaya Uzanan Eller” projesi kapsamında, eğitimler ve fidan dikimleri gerçekleştirilecek. Ayrıca, öğrencilere tohumlu kalem ve geri dönüştürülebilir malzemeden yapılmış silgilerden oluşan kırtasiye setleri dağıtılacak.

Üçge Çevre Ekibi Hakkında:
2013 yılında, toplumsal fayda sağlayacak projelere imza atmak ve “biz de varız” demek için bir araya geldiklerini ifade eden Üçge Çevre Ekibi; Proje Yönetim Uzmanı Meltem Danışman, Sevkiyat Uzmanı Enes Ünver ve Recep Yılmaz, Stajyer Merve Şahin, Ehat Gündoğdu, Saliha Akın, Ar-Ge Metot Uzmanı Arzu Nalcı, Maliyet Merkezi Yönetmeni Esra Çilem Özdemir ve Ar-Ge Model Uzmanı Nermin Aydın’dan oluşmaktadır. Projeyle ilgili bilgi veren Meltem Danışman: “Amacımız toplumda bizde varız diyebilmek adına bir adım atmaktı. Biz bu adımın başlangıcının çocuklarımız olduğunu düşünerek Ekim 2013 tarihinde tohumlarımızı atmak için bir araya geldik. Artık tohumlarımızın filizlenme vakti ve biz bu fidanlarımızı geleceğimiz olan çocuklarla birlikte yeşerteceğiz” diye konuştu.