Sağlık & Kozmetik

Sağlık sektörü, eczane, kozmetik ve drugstore mağazalarının teşhirinde kullanılan özel mağaza ekipmanları ürün çeşitliliğinin çok fazla olduğu bu alanlarda yenilikçi raf çözümlerini zorunlu hale getiriyor. Sağlık ve kozmetik raf sistemlerinde metal, ahşap, pleksi, cam gibi tüm malzemeler kullanılabilir. Kullanım alanlarının farklılığı sebebiyle medikal ve kozmetik ürünlerinin ayrıştırılmasının birçok avantajı bulunuyor. Özellikle de eczanelerde ve drugstorelarda satışı olan medikal ürünler ile kozmetik ürünlerin ayrı tutulması satış yapan personelin ve satın alan müşterilerin zamandan tasarruf etmesini sağlıyor. Eczane çekmeceli raf sistemleri, fazla yer kaplayan ilaçları etkili şekilde daha küçük bir alanda bir araya istifleyerek, ilaç dışındaki alanları olabildiğince verimli hale getirir. Eczane ve ecza depoları için üretilen bu çekmece sistemi ile küçük alanlarda maksimum stok imkânı sağlanır.

Eczane raf sistemleri ve kozmetik raf sistemlerinde müşterilerin ve personellerin ihtiyaçlarını ön planda tutarak tasarım çalışması yapılıyor. Hem depo alanlarının hem de teşhir alanların düzenli ve yer kalmayacak dikey çözümlerle istiflenmesi, sunulması büyük önem taşımaktadır. Kozmetik ve medikal dışı ürünlerin sistematik olarak gruplandırılması, karışıklık yaşanmayacak şekilde rafların düzenlenmesi, sunulması personele ihtiyaç duyulmadan raflara erişilmesi müşteriler için beklenen bir özelliktir. Ulaşılabilir olmalarının yanında müşterileri kendisine çekecek bu raf sistemlerinin tasarımı da etkili bir çarpıcılık oluşturmalıdır. Ürün kategorisine göre raflarda teşhir edilirken, ürünün materyal hassasiyetine, ebadına ve son kullanma tarihine dikkat ederek depolama ve yerleşim yapılması büyük önem taşımaktadır. İlaç ve kozmetik dükkan raflarındaki ürünlerin satışı aynı yerde yapılırken sergilenen alanlar farklı olmalıdır. Kozmetik ürünlerin raf ömrü, kozmetik raflarında çok çeşitli olabileceği için ürünlerin ayrı istiflenmesi ve sergilenmesi oldukça önem taşır. Kozmetik bölümünde müşteriler ihtiyacına göre olan ürüne rahatlıkla erişebilirken, eczane bölümünde ilaçlar kapalı ve satış personeli dışında kimsenin ulaşamayacağı bir alanda olmalıdır. Böylelikle eczacı ve satış personellerinin iş yükü de azalmış oluyor. Bu sebeple ürünlerin yerleşimini ve kullanımını kolaylaştıran raf sistemi çözümleri hem güvenlik sağlıyor hem zaman kayıplarını minimize ediyor.

İnsan sağlığı için üretilen ilaçların hem teşhir hem depolama bölümlerinde uygun sıcaklık ve güvenlik koşullarında muhafaza edilmesi oldukça önemlidir. Kozmetik raf fiyatları belirlenirken projenin büyüklüğü, kullanılacak materyalin çapı ve türü gibi belirli koşullara göre şekillenmektedir. Kaliteli, şık, ferah bir görüntü eczane ve kozmetik sektöründe markalar güven atmosferi yaratıyor. Mağaza donanımını hayata geçirdiğimiz markalar da, mağaza atmosferinde müşterilerine yaşattığı deneyim ile tüm bağları daha da güçlendiriyor.

Eczaneler, drugstorelar ve kozmetik marketlerdeki ürün çeşitliliği, bu ürünlerin sağlık açısından önemleri, satış personelinin üstüne düşen sorumluluklar ve ürün sirkülasyonundaki hız gibi pek çok faktörün farkında olan ÜÇGE Mağaza Ekipmanları, ihtiyacınız olan daha fazla alanı kazandıracak depolama çözümleri ve farklı malzemelerin eşsiz birleşimi ile mağaza tasarımlarına etki sağlayan özel tasarım rafları ile hem personel hem de müşteri dostu yenilikçi çözümler sunuyor. Bu çözümler arasında ürünleri ön plana çıkaran ve kolay erişim sağlayan açılır raflar, seperatörlerle ayarlanabilen fonksiyonel çekmeceler, ilaç kutusunun ebatlarına göre ayarlanabilen ara bölmeler ve daha birçok fayda sayılabilir.

ÜÇGE Mağaza Ekipmanları, kozmetik, drugstore ve eczacılık alanında çalışanlara büyük kolaylık sağlamanın yanı sıra mağazanın müşterilerinde oluşturduğu güven algısını güçlendirecek tasarımları görkemli ürünleri ile sunuyor. ÜÇGE’ nin imzasını attığı her sektörde olduğu gibi, eczane ve kozmetik alanında da benzersiz alışveriş deneyimi yaratacak özgün tasarımlarını keşfedin.