üçge 23 nisan etkinliği fabrika-01

ÜÇGE, Çalışanları ve Çocukları ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Kutladı

üçge 23 nisan etkinliği fabrika-banner

ÜÇGE, Çalışanları ve Çocukları ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Kutladı

ÜÇGE Grup Şirketleri, Bursa Işıktepe Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan merkezinde, ÜÇGE çalışanları ve çocukları ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamak amacıyla özel bir etkinlik gerçekleştirdi.

ÜÇGE Işıktepe OSB merkezinde gerçekleşen etkinlik, çocukların ilgisini çeken birbirinden farklı atölyelere ev sahipliği yaparak, eğlenceli ve öğretici bir ortam sunmayı amaçladı.
Program, ÜÇGE Grup Şirketleri Başkanı Esra Güven’in konuşmasıyla başladı. Güven konuşmasında; 23 Nisan’ın önemini vurgulayarak, 23 Nisan kutlamasına ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını dile getirdi. Ayrıca Güven, çocukların anne ve babalarının çalıştığı işyerini görmelerinin de çok anlamlı ve değerli olduğunu ifade etti. Esra Güven’in ardından, ÜÇGE’de ikinci nesil çalışan olarak halen Kurumsal İletişim Uzmanı görevini sürdüren Damla Balkaya duygularını paylaştı. Balkaya, etkinliğe aileleriyle birlikte gelen çocukların 23 Nisan’ını kutlayarak, çocukluğunda ÜÇGE’nin 23 Nisan etkinliklerine katıldığını, şimdi ise düzenlenen etkinliğe kendi çocuğuyla geldiğini dile getirdi. O dönemlerden bugünlere kadar ÜÇGE’de 23 Nisan etkinliklerinin geleneksel bir şekilde devam ettiğini vurgulayarak; çocukluğunda 23 Nisan etkinlikleriyle, okul yıllarında staj programıyla ve şu anda da bir ÜÇGEli olarak yolculuğunun devam ettiğini duygulu bir şekilde paylaşırken ÜÇGE’nin çalışanlarına vermiş olduğu değeri bir kez daha gözler önüne serdi.
Balkaya’nın konuşmasının ardından program, çocuk şarkıları eşliğinde farklı atölyelerin yer aldığı aktivitelerle başladı. Balonlar ile süslenmiş fabrikanın bahçesinde Beden Perküsyonisti Gökçe Gürçay eşliğinde beden perküsyonu etkinliği gerçekleştirildi. ÜÇGE konferans salonunda Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuarı öğrencileri Lara Seymen ve Gamze Öztoprak’tan oluşan Luna Grubu sahne aldı. Atatürk’ün çocuklarla olan anılarını, çevre ve doğa sevgisini Aybige Akca anlatımında hikâyeleştirerek klasik müzik eşliğinde etkinliğe katılan tüm çocuklara ve ailelerine sundu. Dinleti, çocuklara hem Atatürk’ün bilinmeyen hikâyelerinin aktarıldığı hem de klasik müzik enstrümanlarının tanıtıldığı çok yönlü öğretici bir programa dönüştü.
üçge 23 nisan etkinliği fabrika-05
üçge 23 nisan etkinliği fabrika-04
Dopdolu geçen programda çocuklar, palyaçolarla birlikte keyifli vakit geçirirken, yüz boyama ve sosis balonu yapımı ile eğlenceli anlar yaşadı. Katılımcılara özel olarak hazırlanmış pamuk şekeri, patlamış mısır, geleneksel Osmanlı macunu ve çay standında lezzetli ikramlar sunuldu.
ÜÇGE’li çocuklar, aileleriyle birlikte ÜÇGE’nin üretim tesisini keşfetti ve üretim süreci hakkında uzmanlardan bilgi edindiler. Bu öğrenme deneyiminin ardından çocuklar, aileleriyle birlikte lezzetli bir hamburger menüsüyle günü taçlandırdılar.
Çocuklara unutulmaz bir gün yaşatan ÜÇGE, minik dostlarını evlerine yüzlerinde kocaman bir gülümseme ve sürpriz hediyelerle uğurlayarak etkinliği sonlandırdı. ÜÇGE, çocuklara yaşattığı bu deneyimle çocukların hafızalarında güzel hatırlara dönüştürülecek bir anı bırakmış oldu.
üçge 23 nisan etkinliği fabrika-03
üçge 23 nisan etkinliği fabrika-02