Üçge “Geleceğin Marketi”ni Perakendecilerle Buluşturdu

15-16 Nisan’da Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen, ulusal perakendenin en büyük kongre ve fuarı (YZB) Yerel Zincirler Buluşuyor’da Üçge “Geleceğin Marketi”ni perakendecilerle buluşturdu. Üçge, Geleceğin Marketi konseptinde YZB ziyaretçilerini geleceğe yolculuk yaptıran pek çok sürpriz teknolojik ürünle de tanıştırdı.

Raf Sistemlerinde verimlilik ve estetik artacak, doğa dostu ürünler tercih edilecek.
Üçge Mağaza Ekipmanları A.Ş. Genel Yönetmeni Esra Güven Altınkaya “YZB 2015’te Üçge Grup olarak “Geleceğin Marketi” konseptiyle perakende sektörünün gelecek teknolojilerini sergiledik. Üçge’nin, tamamen müşterilerinin ve nihai tüketicilerin beklentilerini karşılayacak ve fayda sağlayacak şekilde dizayn edilmiş ürünü olan kasa altlığı Luminous yer aldı. Üçge’nin patentli ürünlerinden biri olan Luminous kasa altlığı, kenarlarındaki kayar yazı uygulaması ile kampanyaları duyurma, tedarikçi firmaların reklamlarını yayınlama imkanı sunuyor. Biz bu sebeple Luminous’ a kendi kendini amorti eden, kazandıran kasalar diyoruz.

Üçge’nin, bilimsel tünel çalışması ile ortaya çıkarılan ve müşterinin ürün algısını arttıran Saturn Konsept raf sistemini sergiledik. Üçge’nin patentli ürünlerinden biri olan Saturn konsept müşterilerimiz için mağaza içi alan verimliliğine ve maksimum ürün satışına odaklı bir ürün. Saturn, adına ilham olan oval açılı formları ve S şeklindeki özel tasarımı sayesinde sayesinde kolonların ve diğer geometrik duvar şekillerinin etrafına kolayca adapte olarak alan verimliliğini ve sergilenen ürün çeşitliliğini maksimum seviyeye çıkarıyor. Oval formlar, renk seçenekleri ve tel raf seçeneği ile daha modern ve geleceğin market tasarımına uygun bir konsept de yaratıyor.

YZB 2015’te lansmanını yaptığımız yeni raf sistemimizi de perakendecilerle buluşturduk. COMBI System olarak adlandırdığımız yeni raf sistemimizin en önemli özellikleri; tek arka pano sistemi ile raf yüzeyinde daha verimli alan kullanımı sağlıyor. Raf sistemi 17 kıvrım ve rollform hattında kendinden olusan takviye ile yüksek tasıma kapasitesine sahip. Standart raflara göre daha ince raf önü formu ile ürünü ön plana çıkaran ve daha estetik bir sunum imkanı sağlıyor. Rafları 25 mm de bir ayarlayabilme imkanı var. Reyonlar arasında ve rafta, dikey-yatay alan kazanımı gibi bir çok avantaj sağlamaktadır.

Bununla birlikte Türkiye distribütörlüğünü yürüttüğümüz Wanzl markasının en son teknoloji ürünleri de yer aldı. Dünyanın en sessiz ve yüzde 100 şeker kamışı, yüzde 100 geri dönüşümlü Wanzl market arabaları ve yine Wanzl’ın ileri teknoloji ürünü self servis unlu mamuller reyonunu sergiledik.

Geleceğin Market konseptlerinde doğa dostu ürünlerin tercih edileceğini de vurgulayan Altınkaya “ Üçge AR-GE bölümümüz çevreye zarar vermeyen, maliyetleri minimum seviyede tutacak projeler kapsamında çalışmalarını sürdürüyor” dedi. Teknolojinin perakende sektörü için de pek çok yenilik ve kolaylığı beraberinde getirdiğini belirten Altınkaya, sektörde farklılaşmak isteyen markaların bu yeniliklere kısa sürede adapte olması gerektiğini de ifade etti.

Geleceğin Marketi Müşterilerle Konuşacak
Üçge Grup bünyesindeki Üçge Elektronik firması da perakende teknolojileri üzerine geleceğin yazılım uygulamaları ve elektronik sistemleriyle ilgili çok ilgi çekecek ürünlerle yer aldı.

Geleceğin perakende teknolojileri hakkında bilgi veren Üçge Elektronik A.Ş. Pazarlama Satış Direktörü Orhan Ataç,“ İçerisinde bulunduğumuz Mobil Çağı göz önünde bulundurarak ; Tüketicilerin kendi kendine alışveriş ve ödeme yapacağı uygulamaları , güvenli – inovatif E- Ticaret uygulamaları ve türevlerini , yeni nesil Pos Otomasyon sitemleri ve bu sistemler ile entegre çalışan yeni nesil Barkod sitemlerini ,360 derece Barkod okuma kabiliyeti olan barkod okuyucuları , ürünlerin taze olup olmadığını gösteren akıllı etiketleri, ürünleri tanıyarak hızlı satış imkanı sağlayan kameralı self servis akıllı terazileri, şarküteri bölümlerinde aynı anda dilimleyen aynı anda tartan dilimleyicileri , akıllı dijital fiyat etiketlerini, akıllı telefon uygulamaları ile müşteriyi mağaza içindeki alışverişlerinde asistanlık yapan bilgilendiren, yönlendiren ve sürekli iletişim kuran mobil uygulamaları , Mağaza içerisinde alışverişi eğlenceli kılarak bilgilendiren sanal gerçeklik ve dijital reklam uygulamaları Geleceğin Marketinde perakendecilerle buluşturduk” dedi.

Amaçlarının tüketicilere ve perakende dünyasının başrol oyuncularına alışverişi daha eğlenceli ,insan odaklı daha hızlı ve verimli bir deneyim sunmak olduğunu ifade eden Ataç “Buradaki birçok teknoloji Türkiye’deki marketlerde kullanılmaya başlandı. Bu ürünler, önümüzdeki birkaç yıl içinde kullanacağımız, alışacağımız ve hatta bağımlısı olacağımız ürünler olacak.”dedi.

Üçge’ye TPF’den Teşekkür Plaketi
Organizasyonun ikinci gününde yer alan “Perakendenin En Başarılı Fikirleri Ödül Töreni”nde TPF Başkanı Mustafa Altunbilek, Üçge’yi özellikle tebrik etti. Üçge Elektronik Pazarlama ve Satış Direktörü Orhan Ataç’ı sahneye davet ederek plaket takdim eden Başkan Altunbilek, “Böylesine güzel bir projenin hayata geçirilmesinde gerçekten çok fedakarca çalışan Üçge Ailesi’ne Perakendenin En Başarılı Fikirleri Yarışması’nın final töreninde ana salonda bir teşekkür etmek istedik. Kendilerini bu çalışmalarından ötürü tekrar tebrik ediyorum ve emekleri için teşekkür ediyorum.” dedi.

Plaketi almak üzere sahneye çıkan Orhan Ataç, “Geleceğin Marketi” konsepti, büyük bir çalışmanın sonucu. Bugün burada bu plaketi almaktan ve yerel zincirlerimiz için bu çalışmayı yapmış olan ekibin bir parçası olmaktan gurur duyuyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.