Üçge Grubu, Uluslararası Hazır Ambalajlı Mamul Kongre ve Sergisi’ne renk kattı

Üçge Grubu’nun sponsorları arasında yer aldığı Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen Uluslararası Hazır Ambalajlı Mamul Kongre ve Sergisi (ICPP) 5-6 Aralık’ta Pendik The Green Park Otel’de gerçekleşti. Üçge Grup’un, Üçge DRS, Üçge Elektronik ve Pebev stantlarıyla yer aldığı Kongre ve Sergi’nin açılışı Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün tarafından yapıldı.

Açılış konuşmasında, Türkiye ekonomisinin son yıllarda önemli ilerlemeler kaydettiğini vurgulayan Bakan Nihat Ergün, “Ürünle ilgili bilgilerin ve içeriğin paylaşıldığı hazır ambalajlar günümüzde pazarlamanın da önemli unsurları haline gelmiştir. Hazır ambalajların piyasa denetimi ve gözetimi açısından da önemli bir rolü var. Hazır ambalaj, kalite konusunda güven unsuru haline gelmeli. Ambalaj sektörü bu konuda titiz davranmalı. Biz bakanlık olarak bu konuları yakından takip ediyoruz. Avrupa Birliği (AB) mevzuatıyla bu konuları uyumlu hale getirdik. AB süreciyle uyumlu hale getirdik. Piyasada dolaşan ürünlerin eksik ölçümüne asla müsaade edemeyiz. Piyasaya güven duyulmasına zarar verecek unsurlara müsaade edemeyiz” dedi.

Kongre kapsamında sunum yapan Bizerba Global Endüstriyel Direktörü Dieter Conzelmann, dünyadaki ambalaj ve etiket uygulamalarıyla ilgili olarak son teknolojik gelişmelerle ilgili bilgileri kongre katılımcılarıyla paylaştı. Ankara Perder Başkanı Mustafa Altunbilek, kongreye katılarak destek veren “tek” Perakende Sektörü temsilcisiydi.