ÜÇGE Kadınlar Gününde Kırmızı Kart Gösterdi

ÜÇGE, “Benim Rengim Kırmızı” Mottosuyla Kadın Haklarına Dikkat Çekti ve Toplumsal Farkındalık Oluşturdu
ÜÇGE; 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında, çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık temelinde toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması, kadınların hak ettiği değerin fark edilerek iş hayatında ve liderlik rollerinde daha fazla yer alması konularına dikkat çekmek amacıyla cinsiyet eşitsizliğine “Benim Rengim Kırmızı” temasıyla özel bir etkinlik düzenledi. ÜÇGE’nin ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlik, cinsiyet eşitsizliğine karşı farkındalık oluşturmayı amaçladı.
ÜÇGE Işıktepe OSB ana fabrikasında düzenlenen panelde, alanında fark yaratan ve deneyimleri ile ilham veren konuşmacılar, yaşanmış olaylar ve toplumsal cinsiyet eşitliği alanında yapılan çalışmalar hakkında bilgi ve deneyimlerini paylaştılar. Marka İletişim Danışmanı, Gazeteci, Yazar Sibel Bağcı Uzun’un moderatörlüğünde düzenlenen panelde Bursa BUSADER Başkanı ve İş İnsanı Elif Evke, BUİKAD Kurucu Başkanı, Arya Kadın Yatırım Platformu Bursa Başkan Yardımcısı Selma Çetinkaya Türker, Yazar, Psikiyatrist, Psikoterapist Uzman Doktor Aslı Aktümen ve Avukat, Kadın ve Çocuk Hakları Savunucusu, Sağlık Hukuku ve Beslenme Uzmanı, UCİM Türkiye Hukuk Koordinatörü Mine Rana Kahramanoğlu konuk olarak yer aldı. Panelde, toplumsal hayatta ve iş dünyasında cinsiyet eşitsizliğinin nasıl aşılabileceği, kadınların liderlik rollerindeki etkinliği konuları ele alındı. Katılımcılar, cinsiyet eşitsizliğine karşı ortak mücadele ve iş birliği çağrısında bulundular.
ÜÇGE İnsan Kaynakları Direktörü Seda Nur Akcan İncir, etkinlikle ilgili şunları söyledi: ” Kadınların iş gücüne katılımı arttıkça, şirketlerimiz daha çeşitli, yenilikçi ve vizyoner hale geliyor. Kadın ve erkek birlikte çalışarak, daha adil bir toplum ve daha sürdürülebilir bir gelecek inşa etme yolunda önemli adımlar atıyoruz. ‘Benim Rengim Kırmızı’ mottosuyla düzenlediğimiz ve çok değerli konuklarımızı ağırladığımız etkinlik ile bu önemli konuda farkındalık oluşturmayı ve toplumsal değişime katkı sağlamayı amaçladık. Aynı zamanda bu özel günü, Koruncuk Vakfı’na, ÜÇGE Grup Şirketlerimizdeki her bir çalışanımız adına bağış yaparak daha da anlamlı kılmak istedik. Bu bağış ile çocuklarımızın sevgi ve güvenle yetiştiği, çağdaş haklarının bilincinde, kendilerine güvenen bireyler olmaları yolculuğuna katkı sağlamayı hedefliyoruz. Bu vesile ile geleceğe değer yaratma vizyonuyla ilerlediğimiz yolculuğumuzdaki katkıları ve destekleri için kadın gücümüze tekrar teşekkürlerimizi sunuyoruz.”