ÜÇGE Teknoloji Günleri’nin 3’üncüsü Ankara’da düzenlendi

1994 yılından bu yana perakende sektörüne anahtar teslim otomasyon projeleri sunan ÜÇGE Elektronik, ÜÇGE Teknoloji Günleri’nin 3’üncüsü Ankara Wyndam Otel’de gerçekleştirdi.

9 Eylül Çarşamba günü Ankara Wyndam Otel’de üçüncüsü gerçekleştiren Üçge Teknoloji Günleri’ne 120’ye yakın perakendeci katıldı. Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) Başkanı Mustafa Altunbilek ve Ankara Perder Başkanı Mehmet Ali Başdurak’ın hoşgeldiniz konuşmasıyla başlayan organizasyona, Üçge Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hayri Tuncer ve Üçge Elektronik Pazarlama Satış Direktörü Orhan Ataç ev sahipliği yaptı.

Sektörün önemli isimlerinin ağırlandığı organizasyonda son teknolojik gelişmeler ve sektörün sorunları ele alındı: NCR-Encore Genel Müdürü Ercan Caymaz, Yeni Ödeme Kaydedici Cihazlar kanunu ve son gelişmeler ile NCR self servis çözümlerini aktardı. Tüm perakendecilerin büyük bir dikkatle takip ettikleri yeni kanun ve bundan sonra ne olacak, nasıl bir yol izlenecek sorularınaları cevaplar, Ercan Caymaz’ ın sunumu ile katılımcılara verildi. Laud Media’dan Odd Roar Olsen katılımcılara dijital reklam ve müşteri karşılanmasıyla ilgili önemli notlar aktardı. Yeni Bulut teknolojisi kullanmaya başlayan, Makro Market, Turkcell ile birlikte gerçekleştirdiği projeyi, sağladıkları faydayı, ürün yöneticisi Berk Hazer, Makro Market Bilgi İşlem Yöneticisi Ali Üstüntaş ile birlikte paylaştı. Bizerba İş Geliştirme Direktörü Frank Üregi ve Üçge Elektronik İş Geliştirme Direktörü İzzet Gülşen’in ‘Self Servis’ sunumları izleyicilerden tam not aldı. Üçge Elektronik’in ikinci sunumunu, Perakende Sektörüne yönelik paketleme çözümlerini Endüstriyel İş Geliştirme Direktörü Ali Emin Eskiçırak yaptı. Son olarak, Fit Solutions tarafından yapılan sunumlarda, E Fatura, E Defter, E Arşiv konuları işlendi. Honeywell firmasının stand açarak destek verdiği organizasyonda, yeni ürünleri tüm misafirlerin beğenisine sundu.

“Hedefimiz; ülke genelinde perakende dinamiğini hissettiğimiz her şehir…”
Üçge Elektronik Pazarlama Satış Direktörü Orhan Ataç, 1994 yılından bu yana perakende sektörüne ‘\% 100 ürünler \%100 doğru çözümler’ sunma amacıyla hareket ettiklerini belirterek “dünyayı çok yakından takip ediyoruz son teknolojik gelişim ve değişimleri perakende sektörü temsilcilerini aktarmak için düzenlediğimiz organizasyonlarla sektörü buluşturmaya çalışıyoruz. Üçüncüsünü gerçekleştirdiğimiz ‘Üçge Teknoloji Günleri’ de bu konuda çok büyük öneme sahip. Her geçen sene daha kaliteli ve daha yüksek katılımla gerçekleştirdiğimiz bu organizasyonu, ilerleyen senelerde de devam ederek kurumsallaştırmayı amaçlıyoruz. Hedefimiz; ülke genelinde perakende dinamiğini hissettiğimiz her şehirde gerçekleştirmek… ” diye konuştu.

Teknoloji Günleri kapsamında gerçekleştirilen moderatörlüğünü Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) Genel Sekreteri Gurbet Altay’ın yaptığı bilgi yöneticileri paneline; Altunbilekler Marketler’den Murat Yağmur, Çağrı Marketler’den Emre Demiriz, Efor Marketler’den Adil Gölcük İsmar Marketler’den Sefa Özen, Mopaş Marketler’den Mahmut Ünlü, Şekerciler Marketler’den Fatih Yıldırım ve Yeni Çağdaş Marketler’den Ersan Karakoca konuşmacı olarak katıldılar. Panelde konuşmacılar hem sektörün hem de kendilerinin yaşadıkları sıkıntıları katılımcılarla paylaştılar.

Organizasyon sonunda Teknoloji Günleri’ni düzenleyen Üçge Elektronik adına Pazarlama Satış Direktörü Orhan Ataç, tüm katılımcılara teşekkür etti. Teknoloji Günleri konuşmacılarına günün anısına plaketleri takdim edildi.

Bir cevap yazın