üçgeden-geleceğe-iz-bırakacak-proje

ÜÇGE’den Geleceğe İz Bırakan Proje Yarışması

ÜÇGE, gelecek nesillere ve tüm canlılara daha temiz ve yaşanabilir bir dünya bırakma konusunda farkındalık yaratmak amacıyla, ÜÇGE çalışanları ve ailelerine yönelik, çevre haftasında düzenlediği “Geleceğe İz Bırak” temalı geri dönüşüm proje yarışmasının katılımcıları ile bir araya geldi.

Dünya Çevre Haftası kapsamında gerçekleştirilen yarışmada, ÜÇGE çalışanları aileleri ile birlikte geri dönüştürülebilir materyalleri kullanarak geleceğe anlamlı izler bırakacak projeler hazırlayarak katıldılar. Düzenlenen yarışmaya projeleri ile katılım sağlayan ve dereceye giren ÜÇGE çalışanlarına aileleri adına katılım sertifikaları ve hediyeleri takdim edildi.  

Düzenlenen etkinlikte görüşlerini aktaran ÜÇGE İcra Kurulu Üyesi  Seçkin Yüksel; “ ÜÇGE olarak, çevre ve gelecek nesiller için taahhütlerimizi sürdürmek adına fabrikalarımızda, ürün gruplarımızda, üretim süreçlerimizde ve ofislerimizde birçok çalışma ve projeyi hayata geçiriyoruz. Çevre duyarlılığımızın temelinde, kaynakları en verimli şekilde kullanmak, atıkları minimize etmek ve çevre dostu teknolojileri benimsemek yatıyor. Fabrikalarımızda gerçekleştirdiğimiz projelerle karbon ayak izimizi azaltma hedefimize adım adım ilerliyoruz. Bununla birlikte, üretim süreçlerimizi sürekli olarak gözden geçiriyor ve daha yeşil alternatifler arayışında olmaya devam ediyoruz. Sürdürülebilirlik konusunda kurum içi farkındalığı artırmak da önceliklerimiz arasında yer alıyor. Doğal kaynakları korumak, enerji verimliliğini artırmak, geri dönüşümü teşvik etmek için tüm çalışma arkadaşlarımızla birlikte proje üretmeye devam ediyoruz ” dedi.