ÜÇGE’den ONKO-DAY Hasta Konuk Evi’ne Destek

ÜÇGE’den ONKO-DAY Hasta Konuk Evi’ne Destek

Üçge Ynt.Krl.Bşk.Yrd.Hayri Tuncer, ONKO-DAY Başkanı Füsun Önen’i ONKO-DAY Hasta Konuk Evi’nde ziyaret etti. Ziyarette ONKO-DAY Başkanı Füsun Önen ONKO-DAY ve Hasta Konuk Evi olarak yapılan faaliyetler hakkında bilgi aktardı.

Önen” Şehir dışından gelen kanser hastalarının barınmayla ilgili sorunlarına çözüm olmayı hedefleyen ONKO-DAY, Lions 118-K Yönetim Çevresi ve Nilüfer Belediyesi işbirliğiyle 2012 yılında hizmete girdi. 2007 yılında hiçbir şeyimiz yokken kocaman bir projeyle yola çıktık. Sonra Lionslar’la tanıştık ve projemizi birlikte hayata geçirdik. ONKO-DAY/LIONS Hasta Konukevi ve Rehabilitasyon Merkezi, bir merkez bina ve 12 prefabrik evden oluşuyor. 24 oda, toplantı salonu, dinlenme salonu, hobi odası ve konferans salonu ile mutfak ve yemekhaneden oluşan bir merkez. Burada aynı zamanda hastaların kendilerini yalnız hissetmemeleri ve yanlarında olduğumuzu bilmeleri psikolojik açıdan da büyük destek oluyor” dedi.

Ziyareti gerçekleştiren Tuncer “ONKO-DAY/LIONS Hasta Konukevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nin kanser hastalarına verdiği destek çok önemli. Başta ONKO-DAY Başkanı Füsun Önen olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür borçluyuz. Biz de Üçge Ailesi olarak elimizden gelen desteği vermeye hazırız” dedi. Tuncer ziyaretinde Önen’e Nilüfer İş Okulu öğrencilerinin el emeği olan bir plaket takdim etti.

Ziyaretin ardından ihtiyaç olarak belirlenen ürünler Üçge ve Eurometall firması tarafından Hasta Konukevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ndeki evlerde kullanılmak üzere teslim edildi.