ÜÇGE’nin de Sponsor Olduğu KalDer Kalite Çemberleri Konferansı’nda Ödüller Sahiplerini Buldu

Kalder Ankara tarafından düzenlenen “18. Kalite Çemberleri Paylaşım Konferansı” 8 Ekim’de Ankara ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlendi. Kalder üyesi olan ve organizasyonda sponsor olarak da yer alan Üçge’ yi Bakım Grup Lideri Yiğit Çelik, Pazarlama Satış Uzmanı Gamze Oruç, Üretim Planlama Uzmanı Nurşen Akar, Modelleme Uzmanı Mehmet Kıvanç ve Üretim Mühendisi Çağla Polat temsil ettiler.

KalDer Ankara Şubesi tarafından her sene verilmekte olan Kalite Çemberi ve Kaizen ödülleri de organizasyon kapsamında sahiplerini buldu. Ödül töreni, Carnaval Turko ekibinin gösterisi ve katılan ekiplerin coşkusuyla heyecanlı dakikalara sahne oldu. 2008 yılından itibaren verilen Kalite çemberi Ödülü’nü Türk Traktör almaya hak kazandı. Bu yıl beşinci kez verilen Kaizen Ödülleri ise, Coca Cola İçecek Ankara FabrikasıSeçil Kauçuk ve Vestel Elektronik ekiplerine gitti. Bu yıl ilk kez ekipleri ve yapılan çalışmaları desteklemek, daha iyi noktalara gelmek için motivasyon sağlamak amacıyla Kaizen kategorisinde jüri teşvik ödülleri verildi. Damla SuKilim Mobilya ve Vestel Elektronik ekipleri bu senenin kazananları oldu.

KalDer Ankara Şubesi tarafından verilen Kalite Çemberi ve Kaizen Ödüllerine bu yıl 24 ekip başvurdu 16 ekip sahaya kaldı. Ödül için Türk Traktör, Mesa İmalat, İgsaş, Coca Cola Ankara, Seçil Kauçuk, Vestel Elektronik, Damla Su, Kilim Mobilya, Ülker, Yünsa ve Ak Gıda’dan ekipler yarıştı.

Ödül Töreni’nde açılış konuşmasını yapan KalDer Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Nazmi Karyağdı; “Bu ödülü kurgularken düşündüğümüz amaç, Türkiye genelinde problem çözme tekniklerinin kullanıldığı, kuruma değer katan ekip çalışmalarının örnek teşkil etmesini sağlamak ve çalışanların kalite gelişimine katkılarını ödüllendirmekti. KalDer olarak kurumlar içinde ekip olarak çalışmayı özendirmeyi, bireysel hedefler kadar ekip hedeflerinin de konuşulduğu bir kurum kültürü yaratmayı önemsiyoruz. Ekip olarak çalışabilme disiplini edinebilmek, ekibin kendi hedeflerini koyabilmesi ve bu hedeflere doğru ilerleyebilmesi hem kurumlar için hem de ekip üyeleri için de çok değerli bir kazanım sağlamaktadır.” dedi.

Ekipler, ödüllerini KalDer Ankara Şubesi tarafından 8 Ekim 2015 tarihlerinde düzenlenen 18. Kalite Çemberleri Paylaşım Konferansı’nda, KalDer Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı’nın elinden aldılar.

Bir cevap yazın