Üçge“Uluslararası İstanbul Hazır Ambalajlı Mamul Kongre ve Sergisi’ne hazır

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen “Uluslararası İstanbul Hazır Ambalajlı Mamul Kongre ve Sergisi’ 5-6 Aralık 2013 tarihlerinde İstanbul Pendik’te The Green Park Hotel Pendik Kongre Merkezi’nde yapılacak. Kongre’de kamu ve sektörün önde gelen firmalarının hazır ambalaj konusundaki sunumlarına yer verilirken, firmalar sergi salonunda ürünlerini ve hizmetlerini tanıtma fırsatı bulacak. Kongre çalışmalarına paralel olarak sosyal etkinliklere de yer verilecek.

Gelişen dünya ile birlikte insanların yaşam tarzı ve beslenme alışkanlıkları hızlı bir şekilde değişmeye başladı. Artık zamanın çok ama çok kıymetli olduğu bilinciyle toplumlar çok tüketim odaklı bir hayata entegre olmaktadırlar. Doğal olarak da hazır ve paketlenmiş ürünler hızlı bir şekilde hayatımıza girmiş bulunmaktadır. Ülkemizin son yıllardaki sanayi üretim artışları dikkate alındığında ambalaj ve sanayi sektöründeki gelişmelerin sektöre etkisinin yadsınamaz bir gerçek olduğu açıktır. Dolayısıyla plastik sanayi, ambalaj sektörü ve üreticiler ile bir bütün olan hazır ambalaj sektörü, ürün pazarlama stratejileri, perakende teknikleri ve diğer teknolojik gelişmeler ile birlikte değişen tüketici ve pazarlama algısıyla sürekli ilerlemektedir.

Kongre’de karar verici kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile hazır ambalajlı mamul imalatçıları/ithalatçıları, ambalaj imalatçıları/ithalatçıları, dolum ve paketleme makine imalatçıları/ithalatçıları gibi diğer paydaşların bir araya geleceği bu kongrede son gelişmeler konusunda bilgi ve görüş alışverişinde bulunma imkânına sahip olunacak. Kongre’de “Hazır Ambalajlı Mamullere İlişkin Mevzuat, Hazır Ambalajlı Mamullerin Denetimi, ambalajlar Üzerindeki Yazı ve İşaretler, Hazır Ambalajlı Mamullerin Üretim Teknolojileri, Sektörün Problemleri ve Çözüm Önerileri, Sektör Verileri, Hazır Ambalajlı Mamullerin İthalat ve İhracatı, Ambalajda Yenilikçilik, Sürdürülebilir Ambalaj ve Çevre, Ambalajda Hijyen ve İyi Üretim Uygulamaları, Ambalajda Geri Dönüşüm” konuları yerli ve yabancı birçok paydaşın katılımıyla tartışılacak.

Kongre katılımcıları bu tartışmalara paralel olarak düzenlenecek olan sergi salonunda çok sayıda firmanın ürünlerini görme ve hizmetleri hakkında bilgi alma imkânı bulacak.