Unlu Mamul Teşhir Reyonları

Her marketin olmazsa olmaz reyonlarından olan unlu mamul reyonları, ürünlerinizi en iyi teşhir edebileceğiniz şekliyle müşteriye sunulmalıdır. Market konsept çizgisine uygun olarak reyon planlaması yapılırken tasarım dışındaki unsurlarda göz ardı edilmemelidir. Tazeliği uzun süre korumak hızlı tüketim ürünlerinde büyük önem arz eder. Özenli bir çalışma gerektiren unlu mamul rafları hijyenik bir yapıda olmalı ve düzeni koruyabilecek yapıda olmalıdır. Gıda reyonu olduğu için sağlık açısından temizlik konusuna ekstra özen gösterilmeli ve kolay temizlenebilen ferah bölümlerle donatılmalıdır. Böylelikle müşteriler seçimlerini rahatlıkla yapabilirler.

Müşteri unlu mamul ünitesine kolay ulaşım sağlamalıdır. Bir market projesinde reyonun konumlandığı alan seçimi de oldukça önemlidir. Sergilenecek ürüne göre türlere ayrılmalı ve ürünün yapısına ve boyutuna göre bir raf sistemi yapılmalıdır. Özelleştirilebilen ve istenilen malzeme ile üretilebilen unlu mamul teşhir reyonlarında en çok tercih edilen malzemelerden birisi ahşaptır. Sıcak, samimi ve doğal olması sebebiyle çok fazla tercih edilir. İşlevselliğinin yanında estetik açıdan şık ve canlı duran malzemelerin tercih edilmesi, müşterileri çekmenin bir yoludur. Birçok malzemeyi bir arada işleme olanağımız bulunan tesislerimizde ahşabı istediğiniz başka bir malzemeyle bütünleştirebiliriz.

Unlu mamul raflarındaki kullanım süresi çok uzun olmayan taze gıda ürünleri ve raf ömrü daha uzun ömürlü ürünlerin korunması içinde hava alan ve almayan yapıda üniteler yapılır. Unlu mamullerin sıcak ve taze kalması bu marketleri müşteriler için daha cazip hale getirir. Raflı, sepetli, açık, kapalı, camlı vb. gibi seçenekler sergilenecek ürüne ve müşterilerin zevklerine göre tercih edilir. Aydınlatma, ürünün tazeliğini gösteren aynı zamanda müşterilerin ürünlerini kolaylıkla seçmelerine yarayacak önemli unsurlardan biridir. Modüler yapılarla uyum sağlayan aydınlatma çözümlerimizle de size destek olabiliyoruz.