ÜÇGE, Üniversite-Sanayi işbirliği kapsamında ÜSİGEM KÜSİ Çalışma Konseyi’ni ağırladı

Perakende ve lojistik sektörünün mağaza ekipmanları ve depo raf sistemleri alanında en önemli tedarikçilerinden ÜÇGE, ÜSİGEM KÜSİ Çalışma Konseyi’ni Bursa OSB’deki ana fabrikasında ağırladı.

olduğunu fark ettik. Üniversitenin bilgi birikiminden nasıl faydalanırız veya üniversite-sanayi işbirliği nasıl geliştirilebilir bunu tartışıyoruz. Her ay toplanıyoruz ve toplantılarımız birbirinden verimli geçiyor. Farklı bir yola çıktık. İnşallah başarılı olacağız. Rektörümüze ve tüm çalışma konseyi üyelerine teşekkür ediyorum” dedi.

Toplantının ilk oturumunda BUÜ Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Burhan Coşkun ‘Dijital Sağlık ve Tıpta Yapay Zeka Uygulamaları’, BUÜ Arıcılık Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. İbrahim Çakmak ise ‘Türkiye’de Arıcılığın Durumu ve Geleceği’ konularında katılımcılara sunum
gerçekleştirdi.

ÜÇGE’NİN İLERİ TEKNOLOJİ MAKİNE PARKURU, YENİLİKÇİ ÜRÜNLERİ VE OTOMATİK DİKEY İSTİFLEME SİSTEMİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ.

ÜÇGE Yönetim Kurulu Başkanı Gökçin Aras’ın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda sonrası fabrika ve showroom alanını gezen heyet, ÜÇGE’nin ileri
teknoloji makine parkurları ve perakende sektörüne yönelik yenilikçi ürünlerini yakından inceledi. Ziyaretçiler, minimum alanda maksimum verimlilik sağlamanın yanı sıra perakende, e-ticaret ve depolama sektöründe de kullanılabilme özelliği ile çok yönlü çözüme sahip ODİS (Otomatik Dikey İstifleme Sistemi) hakkında da ayrıntılı bilgi edindiler.